Kondase keskus avab Lilian Härmi 85. sünnipäeva tähistava näituse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandis Kondase keskuses avatakse  Lilian Härmi 85. sünnipäeva tähistav näitus, kus on väljas suur valik kunstniku värsket loomingut.
Lilian Härm on sündinud 18. septembril 1927. aastal Tallinnas. Pärit on ta kunstnike perekonnast, tema isa oli teatrikunstnik Albert Vahtramäe, kes sai hariduse Peterburis kunstide edendamise seltsi koolis, vahendasid Klassikaraadio kultuuriuudised.

Lilian Härm õppis pärast Inglise kolledžit ja Jakob Westholmi gümnaasiumit Tallinna riikliku tarbekunsti instituudis ja lõpetas kooli 1950. aastal teatridekoratsiooni erialal.

Lilian Härm on illustreerinud palju lasteraamatuid nagu Eno Raua "Mõru kook" (1959), Julius Oro "Muna" (1975), "Prantsuse muinasjutte" (1976), "Eesti muinasjutte" (1979), "Ungari muinasjutte" (1985), "Rootsi muinasjutte" (1987).

Pika kunstnikutee jooksul on ta viljelnud akvarelli, pastell- ja viimasel ajal iseäranis õlimaali.

Viljandlased on harjunud Lilian Härmi oma kunstnikuks pidama. Küll Tallinnas sündinud, õppinud ja tegutsenud, on ta siiski juba üle 35 aasta Viljandis elanud.

Tema tööd meeldivad inimestele, neis on elurõõmu, rääkimata sellest, et Lilian Härmi lasteraamatute illustratsioonidega on üles kasvanud mitu põlvkonda lapsi. Näitusel on väljas suur valik kunstniku värsket loomingut.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: