Aasiast pärit turistide arv on Eestis kasvuteel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR
ERR
Aasia riikidest pärit turistide osakaal hakkab ka Eestis tasapisi suurenema ja ehkki esialgu pole näiteks Hiinast massiliselt turiste oodata, on turismiarendajatel juba ka plaanid, mida võiks neile näidata ja kuidas kauge kandi inimesi Eestisse meelitada.
Tõnis Roosimaa elas aastaid Hiinas ja nüüd jutustab ta giidina hiina keeles turistidele lugusid Tallinna ajaloost, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Hiinlasi tuleb kindlasti rohkem. Hiinlased on väga targad, mina olen mitme grupiga teinud niimoodi, et ma näitan neile linna ja pärast seda näen neid juba iseseisvalt vedamas. Need inimesed õpivad ära ja toovad oma gruppe," ütles Roosimaa.

Hiina turistide viimase aasta juurdekasv on 97 protsenti ning see tundub muljetavaldav.  Arvuliselt pole aga turiste veel väga massiliselt. Aastas tuleb Hiinast Eestisse umbkaudu 5000 turisti. Sama palju käib Eestis ühe kuu jooksul näiteks leedulasi või poolakaid. Euroopasse jõuavad samas need Aasia turistid, kelle rahakott on üsna paks.

Ettevõtluse arendamise sihtasutuse turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso ütles, et Euroopasse reisides jäetakse sinna umbes 2500 eurot inimese kohta.

"Tõsi on see, et nende lemmiktegevus on ka sisseostude tegemine, tänu sellele on need summad suured. Siin tuleb paraku ka tõdeda, et Eestis ei ole nii kuulsaid rahvusvahelisi brände, mille peale inimesed oskaksid siia tulla," nentis Mutso.

Eestil on turistile pakkuda aga kauneid vaateid Tallinna vanalinnast ning neile, kes tahavad kauemaks kui päevaks jääda, sõitu Lõuna-Eestisse ja saartele. Eksootikat peaks pakkuma ka teletorn

"Hiinas on kindlasti palju väga kõrgeid pilvelõhkujaid, kuid see vaade alla on teistele majadele ja linnale. Meie teletornist alla vaadates näeme merd, metsa ja väikseid elamuid. See on nende jaoks täiesti eksootiline elamus," selgitas Mutso.

Hiinlased teevad aasta jooksul 50 miljonit reisi. Euroopasse jõuab vaid kolm protsenti.

Giid Tõnis Roosimaa usub, et see on alles õhuke koorekiht. "Aga kui hakkavad rohkem ja rohkem tulema, siis siis on neid palju".

Ehk ongi nüüd aeg uurida Aasia turistide soove ning majutusasutustes õppida hiina keeles tervitama.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: