Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Signe Kivi: võtan üliõpilaste rahulolematust väga tõsiselt

{{1348154460000 | amCalendar}}
Postimees/Scanpix
Postimees/Scanpix
Rektor Signe Kivile umbusaldust avaldanud Eesti Kunstiakadeemia (EKA) üliõpilasesindus väidab, et Kivi on rektorina võtnud palju riske ja tema juhtimismeetodid pole end õigustanud. Kivi sõnul pole talle umbusaldamise põhjuseid selgitatud, kuid ta suhtub nendesse tõsiselt.
Eesti Kunstiakadeemia üliõpilasesindus esitas teisipäeval toimunud Eesti Kunstiakadeemia nõukogu istungil ettepaneku viia läbi rektor Signe Kivi umbusaldushääletus, mis võeti ka ühehäälselt päevakorda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

EKA põhikirja kohaselt vabastatakse rektor umbusaldusega ametist siis kui tema tagandamist pooldab vähemalt kaks kolmandikku ehk 15 liiget 22st nõukogu liikmest. Umbusaldust toetas 14 liiget, kuus oli vastu, üks liige puudus ja üks oli erapooletu ning umbusaldamine kukkus napilt läbi. Eesti Kunstiakadeemia eetikakoodeksist lähtuvalt ei saanud üliõpilasesindus umbusaldamise täpseid põhjuseid avaldada.

"Me usume, et rektor on käitunud oma parima äranägemise järgi, aga ta on väga palju riskinud ja kasutanud meetodeid, mis pole end õigustanud ja seetõttu on kaotanud tudengite usalduse," rääkis Eesti Kunstiakadeemia üliõpilasesinduse esimees Hanna Parman.

Rektor Signe Kivi sõnul oli umbusaldushääletus tema jaoks hetkel ootamatu ning täpseid põhjuseid pole talle veel selgitatud.

"Mul tuleb ees järgmisel nädalal väga tõsine jutuajamine üliõpilastega, sest ma veel ei tea nende seisukohta ega põhjendusi, aga küllap me saame sellest rääkida. Ja kahtlemata oma lähima ringkonnaga, kelleks on dekaanid. See väga suur rahulolematus, mida näitas hääletus, mis ei lõppenud umbusaldusega, minu jaoks on see väga tõsine, sest see pole spordivõistlus, mille võib võita ühe sekundi või minutiga ja küllalt halva tulemusega. Ma tunnistan, et ma pole sellist meeleolu akadeemias seni tajunud, aga eks nõukogu ongi akadeemia esindusorgan ja tema otsused rektorile on määravad ja kohustuslikud," lausus Kivi.

Kivi sõnul on ta tagasiastumise mõtteid mõelnud juba alates kevadest kui sihtasutus Archimedes võttis vastu otsuse EKA uut õppehoonet mitte rahastada ja nõuda tagasi vahendid, mille kunstiakadeemia oli juba sihtotstarbeliselt kasutanud.  

"Olen pika aja jooksul kevadel selle peale mõelnud ja ma usun, et ma olen juht, kes suudab võtta vastutust, kui on näha, et keegi teine suudab samade eesmärkide nimel ülikooli paremini juhtida," ütles Kivi.

Signe Kivi on EKA rektorina ametis juba teist ametiaega, mis algas 2010. aasta aprillis ja peaks lõppema 2015. aasta aprillis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: