Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kunstiakadeemia ja Tallinna ülikool sõlmisid koostööleppe

{{1348488360000 | amCalendar}}
Tallinna ülikooli rektor Tiit Land Postimees/Scanpix
Tallinna ülikooli rektor Tiit Land Postimees/Scanpix
Tallinna ülikool ja Eesti kunstiakadeemia (EKA) sõlmisid koostööleppe, mis näeb pikemas ajakavas ette ka ühiste õppekavade planeerimist.
Ülikoolid planeerivad koostööd õppe-, teadus- ja loometöös ning rahvusvahelistumise valdkonnas, teatasid Eesti kunstiakadeemia ja Tallinna ülikool. Praegu on väljatöötamisel ühine õppekava õpetajakoolituses.

Tallinna ülikooli rektor Tiit Land ütles ERRi raadiouudistele, et koostööleppe esimene nähtav samm on kunstiakadeemia animatsiooniosakonna töölehakkamine Tallinna ülikooli uues õppehoones.

"Tõepoolest, ülehomsest, kolmapäeval, avatakse Tallinna ülikooli uus õppehoone, kus saab asuma Tallinna ülikooli Balti filmi- ja meediakool (BFM), kuid samuti ka EKA animatsiooniosakond saab endale sinna kodu. Seda me näeme kindlasti ühe näitena, kuidas me kasutame ühiseid ressursse, sest see keskkond, mis saab olema animatsiooniosakonna ümber, on väga toetav nende tegevuse jaoks ja ma arvan, et see koostöö peaks olema hea näide sellisest ühisest ressursside koondamiste kasutamisest, mis võiks olla ka eeskujuks järgmiste õppekavade või järgmiste rühmade jaoks," rääkis Land.

Ühiselt plaanitakse osaleda rahvusvaheliste võrgustike töös, üliõpilasvahetuse korraldamises ning tipptasemel välisõppejõudude Eestisse toomisel. Loometegevuse tutvustamiseks tehakse koostööd näituste ja festivalide korraldamisel.

Kuigi ühine õppekava on väljatöötamisel alles õpetajakoolituses, saavad tudengid teises koolis siiski loenguid kuulamas käia.

"Tegelikult ju aastaid toimub kõikide ülikoolide vahel tudengite hulkurlus. Aga ma pean ütlema, et meil puudub väga täpne ülevaade, kuidas see toimub, mulle tundub, et see ei ole väga kerge, sest tegemist on tõesti ka sellega, et tihti väga populaarsetele loengutele lihtsalt tudengid ei mahu, olgu siis tegemist ühe või teise ülikooliga," ütles EKA rektor Signe Kivi.

"Nii et seda poolt tuleks kindlasti üle vaadata, kuidas need huvitavad õppekavad, tunnid ja päevad niimoodi sisustada, et üliõpilastel oleks palju kergem ja rohkem võimalusi külastada ning kuidas seda kõike kajastada ka nende õpitulemustes," lisas Kivi.

Ühine maja loob paremad võimalused

Täna oli BFMi direktori Katrin Saksa esimene tööpäev uues õppehoones Nova majas, mis avab uksed juba sel kolmapäeval. Ühes filmikooliga saab Nova maja katuse alla EKA animatsiooniosakond. See teeb Saksa sõnul kahe kooli vahelise koostöö märksa hõlpsamaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kindlasti on meie üliõpilaste huvi saada animatsioonikursusi ja animaatorite huvi on võtta kunstiajalugu, ühes majas on asju palju lihtsam teha ja kombineerida," rääkis Saks.

Ta kinnitas, et käesolev nädal on viimane, kus õpilased on veel vanas majas Mustamäel Sütiste teel. Alates esimesest oktoobrist alustavad BFM ja EKA animatsiooniosakond õppetööd uues õppehoones.

"Praegu päris valmis ta veel ei ole, osa mööblit on veel teel ja töömehed on veel sees, aga mulle kinnitati täna hommikul, et kolmapäeval on maja valmis," ütles Saks.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: