Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuntud Prantsuse antropoloog Marc Auge saabus Eestisse

Antropoloog Marc Auge on tänapäeva üks tähtsamaid prantsuse humanitaarteadlasi, kelle tuntuim raamat "Kohad ja mittekohad" ilmus kevadel ka eesti keeles. Täna saabus ta Tallinnasse, et pidada siin mõned loengud.
Ülikooli fuajee on koht, kust käiakse läbi, seetõttu võib seda lugeda ka mittekohaks - sinna ei jääda pidama, nagu ka supermarketid, lennujaamad, kiirteed jne. Marc Auge kuulsaim raamat "Kohad ja mittekohad" just sedalaadi läbikäigukohtade üha järjest suureneva tähtsusega meie igapäevaelus tegelebki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mittekohtadega on meil tegu siis, kui me ei näe neis kohtades inimestevahelisi suhteid.vKuid see, mis on mittekoht ühe jaoks võib-olla koht teise jaoks," märkis Auge.

Näitena tõi Auge hotellifuajee - inimeste jaoks, kes sealt läbi käivad on tegu mittekohaga, kuid töötajate jaoks kohaga.

Auge kutsuti Tallinnasse loenguid pidama ajaloolase Marek Tamme eestvedamisel.

"Auge on huvitav antropoloog selles mõttes, et alustas ta küll Aafrikas oma väliuuringutega, kuid viimased aastakümned on ta uurinud Euroopa ühiskonda, uurinud omaenda lähiümbruskonda. Ta on kirjutanud raamatuid Pariisi metroost ja töötusest ja unenägudest ja kinnisvaramaakleritest ja kõigest sellest, mis on meie igapäevane eluolu ja ta on katsunud seda mõtestada antropoloogiliste vahenditega," kirjeldas Tamm.

Lisaks teemade uudsusele rõhutab Tamm Auge puhul veel tema kirjutamise stiili kütkestavust.

Euroopa Liit - see hiiglaslik mittekoht pälvis täna Nobeli rahupreemia. Iga riik mõtleb endast aga kui kohast. "Euroopa Liidus mõtleb iga riik endast kui kohast ja nii ongi mõistlik. Kuid siin mängivad omavahel koha ja nii-öelda teise koha loogika ning see on suur poliitiline probleem," rääkis Auge.

Hetkel tegeleb 40 raamatut kirjutanud Auge interneti uurimisega. Internet on tema sõnul kommunikatsioon, mitte suhe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: