Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida prefekt Aldis Alus astus tagasi

Aldis Alus ERR
Aldis Alus ERR
Ida prefektuuri juht Aldis Alus teatas täna lõunal, et võtab vastutuse taatlemata mõõteseadmete kasutamise juhtumi lahendamisel tehtud vigade eest ja lahkub prefekti ametist.
"Kujunenud olukord on pannud mind kui riigiteenistujat, politseinikku ja juhti oma tegevust kriitiliselt hindama ning ma ei pea võimalikuks jätkata Ida prefektuuri juhina," teatas Alus pressiteates.

"Võtan vastutuse nii enda kui oma alluvate tehtud vigade eest ning vabandan kõigi ees, kelle usku Eesti politseisse see juhtum kõigutas. Astun tagasi ka selleks, et politseiorganisatsioon saaks tööd jätkata praeguste pingeteta," lisas ta.

Aluse kinnitusel rääkis ta oma otsusest ennelõunal politsei peadirektoriga, kes nõustus tema lahkumisega prefekti ametist.

Peadirektor Raivo Küüdi sõnul tunnustab ta Aldis Aluse sirgeselgsust ja aktsepteerib tema otsust.

"Kogu politseil tuleb antud juhtumit tõsiselt analüüsida, teha sellest järeldused ning tagada, et selline olukord ei saaks enam korduda," sõnas Raivo Küüt.

"Praegu aga peame kohe tegelema sellega, et taatlemata mõõteseadmete kasutamise tõttu väärteootsuse saanud inimeste jaoks olukord lahendada," kinnitas Küüt.

Seaduserikkumine kestis 4 kuud

Neli kuud kestnud tõendite võltsimine Ida prefektuuris, mille alusel vormistati inimestele 180 ebaseaduslikku väärteootsust, tõi pärast ETV saate "Pealtnägija" teemapüstitust kaasa kriminaalmenetluse.

Politseiameti peadirektor Raivo Küüt lubas alusetult karistatud rehabiliteerida. Politsei sisekontroll alustas ametialase dokumendi võltsimise tunnustel menetlust eile.

Selle aasta märtsis paljastas politsei sisekontroll neli kuud Ida prefektuuris toimunud kuritegeliku korralageduse ning politsei peadirektorile Raivo Küüdile tehti ettepanek karistada viit liiklustalituse töötajat, kes mõõtsid möödunud aastal teadlikult taatlemata Stalkeriga kiirust.

Karistada, õigustühiselt said 178 kodanikku. Taadelda ei saanud seadet aga seetõttu, et see polnud LED dioodi rikke tõttu lihtsalt töökorras.
 
Taatlemata polnud aga Ida prefektuuris mitte ainult "Pealtnägija" kirjeldatud kiirusemõõtja, vaid ka näiteks autode raskuse mõõtmisel kasutatavad kaalud. Ja ebaseadusliku väärteoprotokolli said teadaolevalt veel kaks inimest, kuid mitte kedagi ei karistatud, ohvreid ei teavitatud, avalikkust ei informeeritud, lihtsamalt öeldes otsustas politsei juhtkond asja maha vaikida.

Raivo Küüt ütles eile, et Ida prefekt Aldis Alus tegi ettepaneku viia liiklustalituse juht Alvar Ottokar viia madalamale ametikohale, kuid seda kuni eilseni ei tehtud.

Eile siiski otsustati Ottokar viia madalamale ametikohale, kuigi mees ise endal mingit süüd ei näe. Ottokarist saab kuu aja pärast Jõhvi arestimaja töötaja.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: