Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Hullunud Tartu" tõi taas kokku kunstnikud, kirjanikud ja muusikud

ERR
ERR
Kord aastas novembrikuus Tartu hullub, kui kokku tulevad kunstnikud, kirjanikud ja muusikud. Tänavu kohtutakse endises trükikojas, et viidata Tartule kui trükikunsti hällile.
Tänavune "Hullunud Tartu" festival koondab erinevate kunstivaldkondade esindajad kokku alapealkirja "Klišee" all. Seekordne nimi ühendab klišee kui trükikunsti ühe tähtsaima mõiste ning selle sõna ülekantud tähenduse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erinevate valdkondade ühendamine annab festivali kuraatori Jaan Malini sõnul kunstile uusi impulsse.

"Tegelikult üsna pikalt on olnud suundumus interdistsiplinaarusele, valdkondadevahelisusele. Miks ei võiks olla ka see Tartu üks firmamärke, et žanritevahelisus on siin kas just kõige rohkem, aga igatahes see on siin kõvasti viljeletud," rääkis Malin.

Kunstniku Martiini sõnul on seos erinevate kunstivaldkondade vahel palju tihedam, kui inimestele näiteks näitusi külastades tundub. Erinevate valdkondade esindajaid kokku toovad üritused panevad kunstniku sõnul aluse aruteludele, koostööle ning aitavad teiste teoseid uutmoodi mõtestada.

"Kui ta ei too kohe koostööd konkreetse järgmise teose näol, siis ta annab abstrakse säraka, inspiratsiooni, millest siis kas lood enda teosed natuke teisest vallast või siis leiad mingi uue nõksu, kuidas näha kellegi teise teost," selgitas Martiini.

Festival algas täna kunstinäituse avamisega ning jätkub erinevate performance´ite ja kontsertitega. Tartu hullub kuni homse õhtuni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: