Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu kutsehariduskeskuse uueks direktoriks sai Andrus Mõttus

Tartu kutsehariduskeskus Postimees/Scanpix
Tartu kutsehariduskeskus Postimees/Scanpix
Oktoobris väljakuulutatud Tartu Kutsehariduskeskuse direktori konkursile esitas dokumendid 15 kandidaati, kelle seast otsustas komisjon linnavalitsusele kinnitamiseks esitada Andrus Mõttuse kandidatuuri.
Mõttusel on kolm kõrgharidust ja arvestatav juhtimiskogemus mitmes ettevõtetes, teatas Tartu linnavalitsus.

Mõttus on 41aastane ja elab Tartu lähedases Laeva vallas. Ta on muuhulgas ka ordineeritud EELK preester ning teenib õpetajana Kambja kogudust.

Konkursikomisjon leidis, et ettevõtluse taustaga haritust ja eetilisi tõekspidamisi väärtustav teotahteline mees võiks tuua Tartu haridusellu uut mõtlemist ning sobiks juhtima Eesti suurimat kutsehariduskeskust.

Eelmine direktor vallandati

Tänavu septembris lõpetas Tartu linnavalitsus töösuhte Tartu kutsehariduskeskuse direktori Andrus Kompusega, sest kooli juhtimises esines mitmeid rikkumisi.

Linnavalitsuse sisekontrolliteenistuse poolt läbi viidud Tartu kutsehariduskeskuse tegevuse auditi käigus avastati mitmeid olulisi rikkumisi kooli juhtimisel. Kooli direktori vastu tekkis umbusaldus eelkõige seoses töölähetuste sidumisega erahuvidega ja ebaõigete andmete esitamisega lähetusaruannetes.

Kontrolli käigus ilmnes, et näiteks 2011. aastal kutsehariduskeskuse juhtkonna poolt korraldatud 9-päevane tööreis Austriasse, milles osales ka direktor, osutus lähetuses viibinutele puhkusereisiks.

Lisaks olid linnavalitsuse hinnangul olulisemateks rikkumisteks ka korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangute rikkumised ja puudujäägid riigihangete korraldamises.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: