Tallinnasse rajatakse laste vaimse tervise keskus ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Sotsiaalministeeriumi kinnitusel rajatakse Tallinnasse laste vaimse tervise keskus ning arendatakse välja ka regionaalsed keskused.
Norra toetusel Tallinnasse ehitatavale laste vaimse tervise keskusele lisaks arendatakse välja  regionaalsed keskused, kus pakutakse lastele vaimse tervise teenuseid, ütles sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Tiina Ansip ERR-i uudisteportaalile.

Selleks, et abi õigeaegselt lasteni jõuaks, tegelevad keskused ka võrgustikutööga ja koolitavad inimesi nii sotsiaal- ja haridussektorist, kohalikust omavalitsusest kui ka politseist. Vastavaid teenuseid pakkuvad keskused rajatakse Tallinnasse, Tartusse, Pärnusse ja Ida-Virumaale.

Eesti taotles Norra finantsmehhanismidest rahvatervisele toetust kokku 8 912 000 eurot. Programmi rahaline kogumaht on 10 484 705 eurot.

Terve rakendusplaani nelja aasta tegevuste kogumaht ületab neli miljardit eurot ehk üle miljardi euro aastas suunatakse läbi ministeeriumite erinevatesse rahva tervisega seotud tegevustesse.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: