Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Virumaa õpilased tutvuvad Läänemaaga

Eile algas Haapsalu lähedal Silma õpikojas ettevõtmine, mis toob Läänemaa looduse keskele Ida-Virumaa koolide õpilased: ligi 300 last õpivad tundma loodust ja praktiseerivad ühtlasi eesti keelt.
Silma looduskaitsealal asuv õpikoda pole venekeelse õppekeelega koolidele varem seesuguseid õppepäevi korraldanud ja ega suur osa Ida-Virumaa lapsigi ole sellistes projektides enne osalenud, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Sellel projektil on kahekordne tähtsus. Ühelt poolt on ta oluline selle poolest, et me saame tutvustada Läänemerd ja rääkida Läänemere sellistest erinevatest rannikutest, ja samamoodi siis Läänemerd ohustavatest ohtudest," ütles Silma õpikoja loodushariduse spetsialist Marko Valker.

Peale loodusõppe tugevdavad noored idavirumaalased oma eesti keele oskust. Osa Läänemaale tulnud lapsi õpivad keelekümblusklassis.

"See tähendab seda, et nad on alustanud juba kas geograafia, bioloogia või mõne muu aine õppimist eesti keeles ja siin neil on võimalus kahe päeva jooksul natuke praktiseerida, natuke oma keeleoskust tugevdada. Ja neil on võimalus väga lühikese aja jooksul näha hästi erinevat Eestimaa loodust," rääkis Marko Valker.

Eile olid Silma õpikojas Ahtme gümnaasiumi õpilased, kellele räägiti näiteks roostikust ning seal elavatest loomadest ja lindudest. Lastele näidati, mis juhtub siis, kui nafta või õli reostab merd ning miks õli tõuseb vee peale, aga osa naftaprodukte langeb põhja.

Ahtme õpilane Stefan Kuzmin ütles, et eesti keeles rääkimine talle väga ei meeldi, aga Läänemaa loodus küll. Ahtme koolitüdrukud aga leidsid, et eesti keeles õppimine aitab neil keeleoskust arendada.

Projekti "Mere mitu nägu" toetas keskkonnainvesteeringute keskus ja see kestab veel ka järgmise aasta alguses.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: