Ametlikel andmetel on välismaal vangis 136 Eesti kodanikku

Ametlikel andmetel on välisriikides vangis või viibib kriminaaluurimise tõttu vahi all vähemalt 136 Eesti kodanikku.
Välisministeeriumi pressiesindaja Mariann Sudakov ütles ERR-i uudisteportaalile, et ministeeriumil on andmed ainult nende 125 inimese kohta, kes on ise pöördunud abi saamiseks välisministeeriumi, Eesti välisesinduste või aukonsulite poole.

Välisministeeriumi andmetel on Hispaanias vangis 40, Suurbritannias 30, Peruus 14, Venezuelas 10, Ecuadoris kaheksa, Norras 10, Türgis neli, Jaapanis kolm, Argentinas ja Colombias kaks ning Gambias ja Tadžikistanis üks inimene.

Teadaolevalt istuvad kümned ja kümned Eesti kodanikud vangis Soomes, Rootsis, Saksamaal ja ka mujal, kuid ametlikud andmed nende hulga kohta puuduvad.

"Justiitsministeerium saab anda andmed Vene Föderatsiooni poolt kahepoolse õigusabilepingu alusel teada antud Eesti kodanike süüdimõistmise kohta," ütles Talv.

Talve sõnul teatasid Vene võimud eelmisel aastal seitsme Eesti kodaniku  süüdimõistmisest ja tänavu on tulnud sealt neli teadet.

"Need numbrid näitavad aga Eestile teatamiste arvu, mitte vangis olevate isikute arvu," nentis Talv.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: