Ka finantsinspektsiooni töötajatele on ette nähtud sooduslaen ({{commentsTotal}})

Samal põhjusel Eesti Panga töötajatega on ka finantsinspektsiooni töötajatele huvide konflikti vältimiseks ette nähtud võimalus keskpangast soodustingimustel laenu võtta. Samas kaalutakse selle võimaluse kaotamist.
Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Malle Aleksius rääkis ERR-i uudisteportaalile, et huvide konflikti vältimiseks tuleb finantsjärelevalve töötajatel deklareerida kõik kommertspankadest võetud laenud, mis ületavad töötaja kuue kuu töötasu.

Finantsinspektsiooni töötajad on kuni viimase ajani saanud laenu küsida ka Eesti Pangast, kus kehtib laenupoliitika erisus finantsinspektsiooni töötajate suhtes.

"Erisus on see, et kui Eesti Pangast võetava eluasemelaenu intress on madalam kui rahandusministri määrusega sätestatud minimaalne intressimäär, siis inspektsiooni töötaja maksab sellest tuleneva ja seetõttu tasutava erisoodustusmaksu finantsinspektsioonile tagasi," selgitas Aleksius.

"Hetkel on käimas läbirääkimised Eesti Pangaga, kas jätkame Finantsinspektsiooni töötajatele Eesti Pangast laenuvõtmise võimaldamist või mitte," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: