Võru linnagaleriis on 52 külaliskunstniku näitus "Toit" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võru linnagaleriis avatud aastalõpunäitus "Toit" on väga mitmekülgne väljapanek, kus saab näha tekstiilikunsti, skulptuure, videokunsti ja installatsioone.
Kunstnikud avasid teema käsitlusel ka selliseid tahke, mida tavaliselt ei pruugita toiduga esimese hooga seostada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Toit on meil igapäevane asi, me toitume mitu korda päeva ja kellelgi ei ole sellest justkui mingisugust teemat. Samas on sellega seotud hästi palju tabusid, sellega on seotud asju, millest ei taheta väga rääkida - see on intrigeeriv teema," rääkis kuraator Andrus Raag.

"Näiteks anoreksia - kuidas inimesed näljutavad ennast. Pigem ei söö ehk siis mittetoitumine. Ma arvan, et see on toiduga samamoodi seotud. Nagu ka toitumine ise," ütles kunstnik Katrin Paomets.
 
Kunstnikud on võtnud toiduga mängimist üsna tõsiselt - suhkrust voolitud püha õhtusöömaaega kutsutakse suisa limpsima. Pole ära unustatud ka ammu mullatoidule läinud poeete. -Ja kuivõrd iga eestlase lemmiktoiduks olevat teine eestlane, leidis ka see mõte oma autori.

"Tänapäeval ongi elu läinud selliseks, et peab olema keegi parem, ilusam, targem, tugevam, edukam. Siis ma võtsin selle siis teemaks," ütles kunstnik Marika Tali.

Peale lõbusate ja vähem lõbusate seikade leiab toiduteemalisel näitusel ka neid hetki, kui tuleks mõelda  sel aastal maakera täitnud seitsmele miljardile inimesele, eriti aga neile, kel toiduga nii hästi ei lähe kui meil.

"Selle näituse puhul on käige toredam see, et initsiatiiv on tulnud noortelt Võru kuraatoritelt. Ja Võru kui siiski väike linn on minu meelest siinkohal väga heaks eeskujuks teistele linnadele, et Eesti kunstnike näitusi võib igal pool korraldada," rääkis kunstnik Marje Len Murusalu.

Seekordsed 52 külaliskunstnikku Võru linnagaleriis on kõige suurem kogum, mida selles kohas eales korraga nähtud on.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: