Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstihoone juht koondas kuraatorid

Uueks Tallinna kunstihoone juhatajaks valitud Karin Hallas-Murula üheks esimeseks sammuks oli palgaliste kuraatorite ametikohtade kaotamine.
"Nagu igal pool mujal praeguses majandusolukorras, oli ka kunstihoones eluliselt tähtis vähendada ebaproportsionaalselt suurt palgafondi," põhjendas Hallas-Murula. Üks kokkuhoiukoht oli Hallas-Murula vastaskandidaat ja kuraator Anders Härm, kuid koondati ka teine kuraator Reet Varblane ja varahoidja Sigrid Saarep, kirjutab Eesti Päevaleht.

"See on senise tööpõhimõtte radikaalne muutmine," ütles seni kunstihoones kuraatoritööd teinud Härm, kelle sõnul kujundasid kunstihoones toimuvat peaasjalikult palgalised kuraatorid, uus kord jätab kõik avaliku konkursi tulemuste otsustada.

Seevastu Hallas-Murula sõnul ei muuda kuraatorikohtade kaotamine sisuliselt midagi, sest kunstihoone näitusi hakkavad tema kava järgi endiselt tegema nii kunstnikud kui ka kuraatorid, kes kõik saavad näituseprogrammis vabalt konkureerida.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: