Bonnieri preemia said Mihkel Kärmas ja Rasmus Kagge

{{1330440720000 | amCalendar}}
Meediakontserni Bonnier ja ajalehe Äripäev 2011. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna said ERRi ajakirjanikud Mihkel Kärmas ja Rasmus Kagge, esimest korda pälvis uuriva ajakirjanduse preemia telelugu.
Nad pälvisid auhinna ETV saates "Pealtnägija" ja ERRi uudisteportaalis ilmunud lugudega "Eesti isamaalised poliitikud hangivad Vene miljonäridele elamislube" (30.11) ja "Investorid esitasid oma elukohana Stelmachi kolleegide aadresse" (07.12).

Auhinna andis Tallinnas Rootsi saatkonnas toimunud vastuvõtul üle Bonnieri esindaja Hans Jacob Bonnier. Meediakontserni Bonnier ja ajalehe Äripäev väljapandud preemia suurus on 40 000 Rootsi krooni.

Kärmas on Bonnieri preemia saanud ka kümme aastat tagasi Eesti Ekspressis töötades. Ta iseloomustas võiduloo sündi kui tera leidmist suurest heinakuhjast.

"See algas nõnda, et meie õuele tuli informatsiooni või kohtuvaidlusega seotud materjale. Kohtuvaidlus rääkis üldse ühest äritülist. Lugesime seda mahukat materjali, uni hakkas peale tulema. Leheküljel 17 allservas oli üks väike lõik, kus räägiti, et "ja siis me ostsime oma äripartneritele Nikolai Stelmachilt elamisload" ja siis läks edasi see igav jutt. Ja me mõtlesime - ohho, mis asi see on seal," meenutas Kärmas.

Rasmus Kagge sõnul on seoses elamislubade uurimisega veel praegugi vastuseta küsimusi. "Kui kiiresti menetleti Stelmachi ja Raudse kompanii klientide elamislubade taotlusi, kas menetleti neid kiiremini kui teiste, mitte Kooli tänava majast pärit taotlusi. Milline on kogu selles loos roll endisel siseministril Marko Pomerantsil, kelle ajal ju tegelikult esimesi elamislubasid kooli tänava ärimajale välja anti," loetles Kagge.

Uuriva ajakirjanduse auhinna ehk Bonnieri preemia kategoorias kandideeris 14 tööd. Žüriisse kuulusid Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel, Eesti Ekspressi peatoimetaja Janek Luts, Eesti Päevalehe peatoimetaja Vallo Toomet, Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, Maalehe peatoimetaja Aivar Viidik, Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg ja EALLi tegevjuht Mart Raudsaar (žürii esimees).

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: