Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kalamaja elanikud arutavad Kalasadama detailplaneeringut

Kalamaja elanikud arutlevad täna õhtul Kalasadama detailplaneeringu üle, kuid tänase õhtuga ei pruugita veel asjades selgust saada.
Kalasadamas on üsna palav õhkkond, sest sealsesse kohvikusse on kogunenud umbes 50 inimest, kes arutavad juba aastaid tühjalt seisva ja vanalinnast kiviviske kaugusele jääva tühermaa tuleviku üle, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohal viibivad nii linna esindajad, arendajad kui kohalikud elanikud.

Telliskivi seltsi liige Kaarel Kalvik ütles, et praeguseks on ära kuulatud arhitekt Meeli Truu seisukoht, kohalike planeerijate ümarlaua esindaja sõnavõtt seisab aga alles ees. "Täna õhtuks midagi ei selgu, sellest asjast on väga keeruline tavainimesel aru saada. Loodame, et koostöö jätkub," sõnas Kalvik.

Kuna viimase Kalasadama detailplaneeringu tõlgendamisel on ka kohalikud planeerijad eri seisukohtadel, siis tahakski selts, et planeering oleks üheseltmõistetav, lisas ta.

Eesti Arhitektide Liidu eestseisus otsustas veebruari lõpus saata Harju maavanemale ja Tallinna linnaplaneerimise ametile kirja tungiva palvega menetletav Kalasadama detailplaneering tagasi lükata.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: