Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Telliskivi Selts: Kalarannas peaks säilima avalik rand

Telliskivi Seltsi ja kohalike elanike meelest ei ole Tallinna kesklinna külje all asuva Kalasadama ümbruse detailplaneering kehtestamiseks küps, leiti eile õhtul Telliskivi Seltsi eestvedamisel korraldatud foorumil "Kalaranna kärajad".
Kohalike elanike seas tekitas küsimusi plaan rajada avatud liivase rannalõigu asemele merre jahisadam, Suur-Patarei tänavale planeeritud uued suured ehitusmahud, samuti Kultuurikilomeetri asemel kavandatava Kalaranna tänava suurus. Kohaletulnud ei olnud arenduse vastu, kui piisav avalik ruum säiliks.

Lubatud promenaadi rajamine merre tekitas eriti suuri küsimusi. Arendajad, planeerijad ja linnaametnikud tunnistasid, et lahendus pole lõplik, kuid enne kehtestamist ei taheta seda muuta. Rahvale jäi vastuseta küsimus, miks igaühe meelest kahtlase otsusega on vaja kiirustada. Ilmnes, et sadama ehitus võib ka edasi lükkuda, aga praegune rand jääks siis kortermajade krundile. Foorumil ei saanud selgeks, kas otsustajate püüdlus on avaneda merele või hoopis parimaid rannalõike sulgeda.

Foorumi eesmärgiks oli kutsuda dialoogile linnaplaneerimise ameti ja arendajate esindajad ning kohalikud elanikud.  Osales üle poolesaja inimese. Telliskivi Seltsi hinnangul õnnestus üritus väga hästi, sest loodud sai dialoog ja konstruktiivne mõtete vahendamine ja arutelu.

Telliskivi Seltsi poolsed  arutelud Kalasadama detailplaneeringu teemal jätkuvad.

Planeering on juba jõudnud protestide analüüsimiseks maavanema juurde. Seltsi arvates on see ennatlik, sest linn pole protestidele kolme aasta jooksul vastuseid andnud ega lubatud arhitektuurikonkurssi korraldanud, seega peaks maavanem planeeringu tagasi saatma. Telliskivi Selts esitab omalt poolt kohalike elanike ettepanekud planeeringu muutmiseks linnavalitsusele, maavanemale ja keskkonnaametile.

MTÜ Telliskivi Selts on loodi  2009. Seltsi põhilisteks eesmärkideks on Kalamaja ja Pelgulinna asumite elukeskkonna parendamine, nende väärtusliku miljöö terviklikkuse säilitamine, piirkonna elanike huvide kaitsmine ja piirkonda puudutava info edastamine.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: