Ministeerium: valimisea langetamise arutelu vajab pikemat aega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Noorteühendused soovivad valimisea tuua 16. eluaastale. Justiitsministeeriumi hinnangul oleks noorte varasem kaasamine ühiskondlikku otsustusprotsessi tervitatav, kuid valimisea langetamine vajab veel vähemalt aasta pikkust arutelu.
Eesti seadusandluse kohaselt on valimisea langetamine ühiskondliku kokkuleppe küsimus. Selles osas on vaidlusi ka peetud, kuid ühtset meelt pole saavutatud. Eesti Noorteühenduste liit on korraldanud ka kaks aastat varivalimisi, need näitavad, et noored soovivad ühiskondlikku elu otsustes kaasa lüüa, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Justiitsminister Kristen Michali sõnul on mitmetes Euroopa riikides, nagu näiteks Austrias ja Saksamaal, valimisiga langetatud. Mingeid negatiivseid tagajärgi sellel pole," ütles Eesti Noorteühenduste Liidu noortepoliitika juht Edgar Rootalu.

Koolid on noorte ühiskondlikku aktiivsusse suhtunud aga pigem tõrjuvalt. Noorteühendused saatsid ligi 200-le koolijuhile ka kirja üleskutsega pidada valimisea üle avalikke debatte koos poliitikutega. Üleskutsele vastas aga vaid kolm koolijuhti.

Valimisea langetamist arutab avalikul istungil riigikogu põhiseaduskomisjon.

Minister Kristen Michali sõnul vajavad valimisea langetamise arutelud vähemalt üht aastat.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: