Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Esimene rahvusvaheline muusikaolümpiaad toob Eestisse noored talendid

Tallinnas algab homme esimene rahvusvaheline muusikaolümpiaad ja selle ajaks tuleb pealinna üle 50 külalise viiest riigist.
Sündmuse esindushelilooja on Arvo Pärt, patroon Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) rektor professor Peep Lassmann, teatas muusikaakadeemia.

"Eestis korraldatakse siseriiklikke muusikaolümpiaade juba 2002. aastast. Soovime jagada oma kogemusi ka Eurpoopa kolleegidega. Ettevõtmise eesmärk on anda andekatele noortele võimalus eneseväljenduseks ja -arenduseks kompleksselt," rääkis olümpiaadi korraldustoimkonna juht ja muusikaõpetajate liidu välissuhete koordinaator Ene Kangron, kes kuulub ka Euroopa koolimuusika assotsiatsiooni juhatusse.

Tema sõnul korraldatakse noortele palju konkursse, mis keskenduvad vaid ühele oskusele, kuid erinevaid oskusi ja teadmisi ühendava rahvusvahelise ettevõtmisena toimub muusikaolümpiaad nii Eestis kui Euroopas esimest korda.

"Meil on hea meel, et Eesti eeskujul korraldasid Läti, Leedu, Poola ja Sloveenia sel aastal esimesed rahvuslikud muusikaolümpiaadid," märkis Kangron.

Konkurss toimub kahes vanuseklassis, 12-14aastastele ning 15-18aastastele noortele. Osalejaid on registreerunud lisaks Eestile ka Lätist, Leedust, Poolast, Soomest ja Sloveeniast.

Võistlus koosneb kolmest osast - omalooming, laulu esitamine ja kirjalikud ülesanded. Heliloomingu puhul pidid noored arvestama sellega, et pala oleks kirjutatud akustilistele pillidele ning autor ise oleks esitajate hulgas. Kirjalikud  ülesanded sisaldavad küsimusi  kuulatavate muusikapalade kohta lähtudes vastava vanuseastme õppeprogrammidest.

Publikul on võimalik osa saada konkursi avakontserdist 25. aprillil kell 18 Hopneri majas, mil EMTA segakoor esitab Arvo Pärdi ja Veljo Tormise loomingut. Kuulajad on oodatud ka finaalkontserdile ning auhinnatseremooniale, mis toimub 28. aprillil kell 19.00 EMTAs.

Esinevad olümpiaadist osavõtjad, toimub ühislaulmine Veronika Portsmuthi juhatusel ning  ühised hääleimprovisatsioonid  Kristel Marandi ja Jaan Kriveli juhtimisel. Kaasa teeb ka Anne-Liis Poll.

Rahvusvahelise muusikaolümpiaadi algatasid Eesti muusikaõpetajate liit ning Eesti muusikaakadeemia koostöös Euroopa koolimuusika assotsiatsiooniga, et tunnustada muusikaliselt andekaid üldhariduskoolide õpilasi ning nende õpetajaid rahvusvahelises kontekstis.

Rahvusvahelist muusikaolümpiaadi toetavad Eesti haridus- ja teadusministeerium, kultuurkapital, EMTA, Rahvusvaheline Arvo Pärdi keskus ja Tallinna Kultuurikatel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: