Veetrasside ehitusega tegevust alustanud firma laienes kaitsetööstusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnu ettevõte Vesimentor on pikka aega tootnud plasttorusid ja -kaeve, kuid nüüd on aktiivselt tootearendusega tegelev firma saanud NATO sertifikaadi ja kuulub Eesti kaitsetööstuse liitu, kaitseministeeriumile pakutud toodete hulgas on näiteks teisaldatav surnukuur ja pommikelder.
Viieteist aasta eest vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusega tegevust alustanud firma toob nüüd juba ammu Austriast plastlehti ja -graanuleid, kuna kanalisatisoonisüsteemides vajalike plastkaevude kõrvale on tulnud hulk uusi tooteid. Nii tehakse Elionile plastist kaablikaeve, aga alles hiljuti asuti tootma plastist kurepesi, mis metallist valmistatutega võrreldes on kümme korda odavamad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Toodete nomenklatuuri laiendamine on vajalik, sest paari aasta pärast lõpeb Eestis vee- ja kanalisatsioonitorustike renoveerimine ja nõudlus peamiste tooteartiklite järele kaob.

"Üks suund kindlasti on meil olnud kaitsetööstuste liidu kaudu siseneda militaarturule ja pakkuda sinna oma kogemusi ja võimalusi. Näiteks oleme teinud ühe projekti kaitseministeeriumi jaoks ja nad praegu menetlevad seda seal. Nad on öelnud suuliselt välja, et neile mõte meeldib. Tegemist on pommikeldri projektiga," selgitas Vesimentori üks omanikke Kristo Kirs.

Valmis on ka teisaldatava surnukuuri projekt, sest selliseid asju läheb kriisikolletes vaja. Just taoliste toodete tarvis taotles firma endale NATO vastava litsentsi, Eestis pole sellist ühelgi ettevõttel. Aga huvitavaid arenguid on firmal veel. Äsja leidis Vesimentori Indias Calcuttas  kanalisatsioonikaevu malmist kaasi tootev firma.

"Olime ise nädal aega tagasi Indias ja tegime külaskäigu nende tehastesse. Samamoodi tuli ka nende esindaja nädalavahetusel siia ja vaatas ka meie ettevõtte üle ja saime väga hea klapi," märkis Kirs.

Firmade vahel on leping sõlmitud ja esimene tellimuski teele läinud. Indias toodetavad kaevukaaned on oluliselt odavamad, kui seni kasutatud Läti omad. Samuti sai Vesimentor India suurima malmtoodete valmistaja esindusõiguse Baltikumis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: