Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsalus luuakse maailmatasemel taastusravikeskus

Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses algas ümberehitus, mille järel saab haiglast maailmatasemel ravivahendite ja uurimislaboriga taastusravikeskus. Ettevõtmine läheb maksma 4 miljonit eurot.
Eelmisel aastal loodi Haapsalus terviseedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskus. See on suursugune projekt, milles osaleb 15 ettevõtet, asutust ja ülikooli, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on kaks tegevussuunda. Üks on see liikumis-tegevusvõime suund, ja siin, siinsamas neuroloogiahaiglas, siinsetes laborites uuritakse ja arendatakse. Ja teine pool on siis mudauuringud ja erinev tootearendus sellel suunal," rääkis terviseedenduse ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse direktor Talis Vare.

Kompetentsikeskuse üks tähtsamaid osalisi on taastusravihaigla, mis on patsientide arvult suurim seesugune haigla Eestis. Remondi käigus saab hoone uue soojustuse, küttesüsteemi, fassaadi ja muu hulgas ka ligi 500 ruutmeetrit päikesepaneele. Selleks tööks saadakse raha riiklikust saastekvootide müügist.

Peale selle ehitatakse haiglale lisakorrus. Ligi miljonieurosest juurdeehitusest poole tasub haigla ise ja ülejäänud osa tuleb kompetentsikeskuselt, mida toetas Euroopa regionaalarengu fond. Juurdeehitatavas osas hakkab tegutsema ka tipptasemel uurimislabor.

"Oma sisustuselt ja olemuselt on täiesti uudne, ja mitte ainult Eestis, vaid ma arvan, et ka täitsa maailma tähenduses," ütles taastusravihaigla juhatuse esimees, kompetentsikeskuse taastusravi juht Priit Eelmäe

Ehitustöö läheb kokku maksma umbes 3 miljonit eurot, uus meditsiinitehnika veel lisaks miljon eurot.

"Me soetame sellist aparatuuri, millega on võimalik uurida väga peenelt inimese liigutustegevust ja samuti siis treenida ja arendada inimest, ravida inimest," rääkis Priit Eelmäe..

Kompetentsikeskus sai eelmisel aastal Euroopa regionaalarengu fondilt kokku ligi 4 miljonit eurot, et keskus 2014. aasta lõpuks käivitada.

"Pärast seda siis peaks kompetentsikeskus omal jõul hakkama saama," ütles Talis Vare

Haiglal ja kompetentsikeskusel ei tohiks tõepoolest tööst puudus tulla, sest Haapsalu taastusravihaigla ravijärjekorras on 1400 inimest.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: