Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsalu peremajad saavad koduks 40 lastekodulapsele

Haapsalus valmis viis asenduskodu peremaja, mis ehitati mullu veebruaris põlenud lastekodu kõrvale, asenduskodus hakkavad elama Haapsalu ja Palivere lastekodu ligi 40 last.
Haapsalu asenduskodu viis peremaja ehitati eelmisel aastal kümne lapse elu nõudnud põlengus hävinud hoone naabrusse. Majade ehitus oli ettevalmistamisel juba enne traagilist õnnetust. Nüüd valmistuvad 38 last uutesse majadesse sisse kolima, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Igas peremajas hakkab elama kaheksa last ehk siis ametlikus keeles asenduskodu teenuse osutamine. Lastekodulapsed on need," selgitas Haapsalu hoolekandekeskuse juht Peeter Alekand.

Enne oli Haapsalu lastekodu ja noortekodu Lääne maavalitsuse hallata, aga nüüd loodi neist ning Palivere laste ja -noortekodust ühine Haapsalu linnale kuuluv sihtasutus. Paliverest tulevad Haapsallu uutesse peremajadesse elama 14 lastekodulast, ülejäänud asuvad ümber naaberhoonest, mis pärast ühe hooneosa tules hävimist oli ülerahvastatud. Igas majas hakkab pidevalt lastega tegelema kasvataja.

"Ühtegi maja ei ole sellist, kus tekiks sellist tundi, kus kasvatajat ei ole," kinnitas Alekand.

Majad sisustatakse kõige nüüdisaegsema tehnikaga ja erilist rõhku on pandud tuleohutusele. Haapsalu linnal pole varasemat seesuguse sotsiaalasutuse haldamise kogemust.

Haapsalu linnapea Urmas Suklese sõnul näitavad tänase seisuga tehtud arvutused, et linn ei pea loodetavasti sinna peale maksma. Tema hinnangul on hoolekandekeskuses potentsiaali, kui järgmisel aastal valmib ka sotsiaalteenust pakkuv uus hoone.

"Majad siin ja noortekodu ja valmiv maja peaks tekitama Haapsalus ühe väga tugeva ja väga hea funktsionaalsusega sotsiaalkeskuse," sõnas Sukles.

Uute peremajade ehitus maksis kaks miljonit eurot, millest kolmveerand tuli Euroopa regionalaarengu fondist ja veerand oli riigi omaosalus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: