Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Estonias jagati koorimuusika aastapreemiaid

Eesti kooriühingu aastakontserdil Estonia kontserdisaalis jagati täna kümnendat korda koorimuusika aastapreemiaid.
Läinud aasta parimaks dirigendiks tunnistati Ingrid Kõrvits. Tema juhitud Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor sai aga koos Tartu Poistekooriga Aasta Koori tiitli. Ühtlasi anti Estonia kontserdisaalis üle Gustav Ernesaksa nimelised stipendiumid. Peastipendium suurusega 2100 eurot sai dirigent Tõnu Kaljuste, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ega dirigent ilma heade lauljateta ei saavuta ikkagi ka kuigi palju. See peab olema selline vastastikune koostöö ja head lauljad, pühendunud lauljad, ja siis ta tuleb," rääkis Ingrid Kõrvits. "Ma loodetavasti värisema kedagi ei pane, aga ma arvan, et mingi teatav nõudlikkus ikka peab olema, sest kui seda pole, siis ei tule ka midagi välja."

Kokku anti tänavu aastapreemiaid  välja 12 kategoorias, millele oli esitatud  66 nominenti. Nagu ütles kooriühingu esimees Aarne Saluveer, on osa kategooriaid ajas muutuvad, ning tänavu loodi juurde koostöö preemia, et anda see meie noorele hõbekõrile Heldur Harry Põldale, kes tänagi oma esinemisega ovatsioonid välja meelitas.

Gustav Ernesaksa peastipendiumi pälvinud dirigendi Tõnu Kaljuste tegemised kommentaare ei vaja. Ise peab ta läinud aasta olulisemate tegemiste märksõnadeks Arvo Pärdi ja Veljo Tormise  juubelinädalaid. Muusikaakadeemias dirigeerimisosakonda juhatav professor Kaljuste on kindel, et Ernesaksa väärilisi mantlipärijaid tuleb juurde.

"Tuleb kindlasti ja kui te vaatate täna seda suurt suurt hulka, siis mul vahepeal läks mõte selle peale, et kas Eestis teisi erialasid ka on peale dirigentide ja lauljate. Sest see on nii suur hulk, mis Eestis selle žanriga tegeleb," rääkis Kaljuste.

"Kellest on kõige suurem puudus, on just tipptasemel täiskasvanute kooridest," ütles Eesti Kooriühingu esimees Aarne Saluveer. "Mina kutsun kõiki eestlasi panustama oma aega selleks, et olla ka täiskasvanuna väga hea koorilaulja harrastusena."

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: