Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uues lavastuses saavad kokku nelja teatri näitlejad

Viljandi Ugala teatris esietendub romantiline komöödia "Meeste kodu", kus saavad esimest korda pärast lavakunstikooli lõpetamist ühel laval kokku neljas teatris töötavad kursusevendadest näitlejad.
Lavakunstikooli 16. lennu kursusekaaslased Ago Anderson Endla teatrist, Mait Malmsten Draamateatrist, Riho Kütsar Vanemuisest ja Indrek Sammul Ugalast pole koos lavale sattunudki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüd see juhtus ja hispaania näitekirjanike Eduardo Galani ja Pedro Gomezi näidendi proovides tekkis oma kursuse õhkkond kiiresti tagasi, nagu poleks 17 aastat vahel olnudki.

"Me saime omal ajal ikka väga hästi läbi ja see on meid saatnud," rääkis Sammul. "Ega me kokku pole saanud niimoodi korraga, aga aeg-ajalt oleme üksteisel külas käinud ja sidemed on säilinud. Vahel ikka räägime, et võiks midagi teha. Ja nüüd poolteist aastat tagasi sai alustatud".

Malmsten tunnistas, et see oli eelkõige Sammuli mõte ja tegevus, mille tõttu asi teoks sai. Draamateatri näitlejale on see Ugalas esimene suurem töö, kuigi tema isa Rein Malmsteni mäletatakse Viljandi teatri lavalt veel praegugi.

"Päris iseseisev töö on see Ugalas, jah, esimene. Aga ma olen siin paar sutsu teinud ka varem, kui siin taastati "Kihnu Jõnni", siis mängisin siin isa rolli," lausus Malmsten.

"Meeste kodu" lavastaja Andres Noormets ei ole õppinud samal kursusel. Tema liitus trupiga siis, kui tükk ja näitlejad juba paigas olid.

"Tegemist on suhteliselt kerge komöödiaga, mille all on mitu olulist hoovust, mis minu meelest defineerivad meie tänase Eesti olemist," märkis Noormets.

Tema sõnul on komöödia tasanditeks mees, kodu ja perekond, aga samas käsitleb see ka riigi ja rahva või ka meid praegu valima hüüdvate poliitikute tasandit.

Kuigi "Meeste kodu" on hispaania näidend, on tegevus üle kantud Eestisse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: