Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ÜRO: malaariasse suremus on võimalik viia nulli

ÜRO hinnangul on rahvusvaheliste jõupingutustega võimalik malaariasse suremus täielikult kaotada aastaks 2015.
"Meie eesmärk on aastaks 2015 jõuda malaariasurmadega nulli lähedale," vahendas Medical News Today ÜRO malaaria erisaadiku Ray Chambersi sõnu.

"Palju tööd on vaja teha, palju takistusi ületada, kuid me oleme optimistlikud, et suudame selle eesmärgi saavutada," ütles Chambers.

Möödunud nädalal palus ÜRO peasekretär Ban Ki-moon, et maailm jätkaks samme eesmärgi saavutamiseks.

Malaariasse nakatuvad inimesed pärast parasiiti kandva sääse käest hammustada saamist, kuid see on ennetatav ja ravitav. Praegu sureb igal aastal malaariasse ligi 800 000 inimest, enamik neist Aafrikas, kus iga 45 sekundi järel sureb haigusesse üks laps.

UNICEFi hinnangul ei päästa malaariaga võitlemine ainult laste elusid, vaid see toob ka tervislikku ning majanduslikku kasu, kergendab tervishoiusüsteemi koormat, parandab rasedate ja ka laste tervist ning vähendab näljasurmasid.

UNICEFI tegevjuht Anthony Lake ütles, et peamine väljakutse on kaitsta iga ohus olevat last, kas võimaldades neile efektiivset ravi, jagades putukavõrke või pannes õiged diagnoosid. "Me ei saa jätta osa lapsi malaariale avatuks ja kaitsta vaid osa neist," ütles ta.

Chambers selgitas, et globaalsete jõupingutustega haigusega võitlemisel on tehtud suuri edusamme: 11 Aafrika riigis, kus taud on pikka aega levinud, on surmade hulk vähenenud poole võrra ning näiteks Tansaania saarel Zanzibaril ei registreeritud möödunud aastal ühtegi malaaria surma.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: