Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nukuteatri uus kunstiline juht on Vahur Keller

Eesti Nuku- ja Noorsooteater avas täna pidulikult 60. hooaja ning vaatemängulise avatseremoonia käigus avalikustati ka pikalt saladuskatte all hoitud teatri uue kunstilise juhi ja peakunstniku nimi.
Juubelihooajast asub kunstilise juhi ametikohale lavastaja-dramaturg Vahur Keller. Teatri direktori Meelis Pai sõnul oli uue kunstilise juhi otsing raske ja aeganõudev protsess, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Viis aastat olen kunstilist juhti otsinud, kõiksugu konkursse teinud ja inimestega rääkinud. Kõik kardavad seda kunstiliiki, sest see žanr on nii raske ja keeruline. Hea, et Vahur Keller, olles pikka aega ka teatrilavastaja, hakkas ühel hetkel süvitsi nukukunstiga tegelema," rääkis Pai.

Teatri peakunstnikuna alustab tööd Kelleri abikaasa Britt Urbla Keller. Pai hinnangul annab see kooslus kunstilisele juhile vaid hoogu ja indu juurde.

Uuel kunstilisel juhil on Laial tänaval asuva nukuteatriga suured plaanid. "Teadupärast on üks võimalus tõlkida Lai tänav inglise keelde kui Broadway. Lai tänav võiks olla tulevikus sama tuntud ja sama kõrgel tasemel, kui seda on New Yorgis Broadway. Ma usun, et see on täiesti saavutatav eesmärk, kui on piisavalt usku ja tahet," selgitas Keller.

60. hooajal alustavad nukuteatris tööd kuus nukunäitleja ja -lavastaja diplomiga noort. Meelis Pai sõnul on nad nukuteatri ajaloos esimesed diplomeeritud nukunäitlejad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: