Kahe festivali ühendamisel sündis Tallinna kirjandusfestival ({{commentsTotal}})

Traditsiooniliste Sotsia ja Põhjamaade luulefestivali ühendamisel sündis Tallinna kirjandusfestival.
Esmakordselt toimuva festivali põhisündmused hakkavad toimuma Harju tänava äärses telgis. Valgete kileseintega ruumist saab kirjandustelk, kus alates homsest astub üles ligi seitsekümmend tunnustatud prosaisti ja luuletajat nii Eestist kui ka välismaalt, vahendasid "Kultuuriuudised".

Festivali korraldaja Jan Kaus loodab, et uus üritus tekitab suuremat huvi kirjanduse vastu ning saab Tallinna kultuurikevade loomulikuks osaks.

"Põhiline on tekitada Tallinnas mastaapne kirjandusfestival, sest kõik sündmused siin festivalil on tasuta, igal inimesel on ükskõik mis üritusele prii juurdepääs," ütles Kaus.

Festivali üks eesmärke on saada Tallinna erinevatest žanridest maailmanimega autoreid. Nii vestleb Krista Kaer homme tuntud briti krimikirjaniku Ann Grangeriga.

Grangeri esimesest kriminaalromaanist on möödas 20 aastat ning kirjanik nentis, et nii pikk ja viljakas krimikirjaniku karjäär on talle endalegi üllatuseks.

"Iga kirjanik vajab kõige rohkem silmi ja kõrvu, sest lugusid on igal pool. Inimesed küsivad minult, et kuidas süžee välja mõtlen, mispeale küsin, et kuidas saan ma seda mitte mõelda. Igale poole kuhu vaatad, kui vähegi kuulad ja näed, siis midagi alati toimub," rääkis ta.

Granger on üks festivali prominentsetest külalistest, kelle hulka kuulub ka eile oma raamatut esitlenud Sofi Oksanen ning maailmamainega Itaalia kirjanik Alessandro Baricco.

Festivali üritused algavad homme kell 12 Leelo Tungla lastehommikuga.

Toimetaja: Inga-Gretel LinkgreimHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: