Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maldiivide valitsus protestis vee all kliimamuutuste vastu

Maldiivide valitsus pidas oma kabinetiistungi vee all, et juhtida tähelepanu, millist ohtu kujutab globaalne kliimasoojenemine sellele India ookeani saareriigile.
Omapärasel viisil peetud istungil andsid president Mohameed Nasheed ja 11 ministrit viie meetri sügavusel ookeanis allkirja dokumendile, millega kutsutakse teisi riike vähendama kasvuhoonegaaside hulka, vahendasid BBC ja infoagentuurid.

Sukeldumiskostüüme kandnud riigimehed kasutasid vee all suhtlemiseks viipekeelt. Istungi läbiviimiseks oli vee alla toimetatud selleks kohandatud laud.

Maldiivid on ka varem väljendanud globaalse kliimasoojenemise pärast tõsist muret, sest teadlaste arvutuste kohaselt jäävad saared maailmamere praegust tõusukiirust arvestades 2100. aastaks vee alla. Maldiivide olukorra teeb raskeks asjaolu, et enam kui 80 protsenti saarte territooriumist on keskmiselt 2 meetrit  üle merepinna.

Ministrid teatasid, et annavad oma sukeldumiskostüümid oksjonile, millest saadav raha annetatakse arhipelaagi korallriffide kaitseks.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: