Päästeamet lasi välja plaadi tuletõrjujate lauludega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Päästeameti eestvõttel ilmus heliplaat uute pääste- ja tuletõrjeteemaliste lauludega, mida esitavad päästeametnikud ise.
"Ei olnud meil ju peaaegu ühtegi eestikeelset tuletõrje- või päästeteemalist laulu," põhjendas Päästeameti nõunik Anne Martin laulukogumiku loomist. "Päästeamet on seitse aastat korraldanud päästeala loomingukonkurssi ja meile saadetud luuletuste seas on alati olnud selliseid, mis lausa nõuavad lauluks sündimist."

Kogumikule "Kahjutuli saab alguse pisiasjast" on salvestatud 12 uut laulu, mis on kirjutatud peamiselt kooliõpilaste poolt konkursile saadetud tekstidele. Viisid kirjutasid tekstidele Villu Valdmaa ja Agu Tammeorg.

Laulude esitajatest pooled teevad oma igapäevatööd päästeteenistuses - Ants Aguraiuja (Põhja-Eesti päästekeskuse järelevalveteenistuse juht), Marek Kukk (Lääne-Eesti päästekeskuse haldusteenistuse juht), Toomas Taul (Vändra päästekomando pealik) ning Anne Martin. Lisaks laulavad plaadil endine päästeameti peadirektor Mati Raidma, ärimees Enn Lakspere, rahvusooper Estonia solist Alar Haak ning tema lapsed Greta ja Raul-Alar.

Helikandja anti välja Eesti organiseeritud tuletõrje 90. aastapäeva tähistamiseks. Teadaolevalt on esmakordselt korraga loodud ja üheskoos välja antud nii palju päästeteenistusega seotud laule.

Laulukogumiku esitlus toimub homme Tallinnas Erika 3, valitsuse kriisikomisjoni saalis.

Toimetaja: Ingvar Bärenklau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: