Eesti Üliõpilaste Selts tähistab 140. aastapäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

1870. aasta 7. aprillil alguse saanud Eesti vanima akadeemilise üliõpilasorganisatsiooni, Eesti Üliõpilaste Seltsi aastapäeva tähistatakse sel nädalal Tartus avalike loengute ja debattidega.
"Ega seltsi mõte ei ole temas eneses, vaid seltsi mõte on kõige üldisemalt Eestis. selts on kogu aeg tahtnud olla kultuuriliselt mõjukas ja selle tõttu võiks ka nii öelda, et seltsi kõige edukamad ajad on olnud need, kui ta seda on suutnud olla ja eesti rahva ja riigi heaks midagi on teinud," rääkis Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) vilistlaskogu esimees Tõnis Arro Vikerraadio hommikuintervjuus.

Tänasest neljapäevani on iga päev kell 14 Tartu Ülikooli (TÜ) aulas akadeemiline loeng ja kell 18 EÜS-i majas vestlusõhtu.Loengutega esinevad seltsi liikmetest teadlased, diskuteerivad aga poliitikud. Loengute videosalvestised on hiljem jälgitavad seltsi kodulehel www.eys.ee.

Täna peab akadeemilise loengu "Rahvusvahelise õiguse võimalikkusest Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahel" TÜ rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo.

Homme kõneleb TÜ botaanika õppetooli vanemteadur Kalle Olli teemal "Arktikas läheb kuumaks", diskuteerivad aga EÜS-i vilistlased, Riigikogu liikmed Lauri Vahtre (IRL) ja Marek Strandberg (EER) teemal "Riik, religioon, haridus ja moraali allikad".
.
Täna kell 18 avatakse aga Tartu Ülikooli raamatukogus näitus "EÜS 140", kus eksponeeritakse EÜS-i sümboleid nii ajaloost kui tänapäevast. Ühtlasi saab väljapanekul tutvuda osaga EÜS-i esinduslikust kunstikogust.

Tõnis Arro rääkis ka, et reedel, 9. aprillil toimub pidulik aktus ja jumalateenistus. Laupäeval, 10. aprillil toimub piduõhtu.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: