Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti koorid on olnud edukad rahvusvahelistel võistlustel

Eesti koorid on esinenud sel kevadel silmapaistvalt edukalt rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel mitmel maal.
Lastekoor "Pärnu Piigad", keda juhatas Toomas Voll, sai festivalil "Slovakia Cantat" Bratislavas (22.- 25. aprillil) oma kategoorias kulddiplomi ja II koha, ka samal konkursil osalenud Viljandimaa kammerkoor pälvis segakooride sarjas kulddiplomi ja II koha. Viimane osales veel vaimuliku muusika kategoorias, kus sai hõbediplomi. Koori juhatasid Toomas Voll, Jüri Liiva ja Kadi Ritsing. Mõlemad koorid astusid üles ka festivalikontserdil. 

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline meeskoor sai Leevi Madetoja konkursil Espoos (17. aprillil) rahvusvahelises grupis teise preemia ja Yleisradio eripreemia kohustusliku laulu Leevi Madetoja "Valkeat kaupungit" parima ettekande eest. Koori juhatas Peeter Perens. Eestist osales veel Kuivajõe meeskoor. Rahvuslikus grupis võitis Porin Mies-Laulu, kus dirigendiks Guido Ausmaa Eestist, kes sai ka selle sarja parima koorijuhi preemia. Hirvo Surva kutsuti rahvusliku sarja žüriisse. Eesti Meestelaulu Seltsi eriauhinna eesti laulu parima esituse eest pälvisid Rauman Mieslaulajat.

Tehnikaülikooli meeskoor osales sel võistlusel viimati 1989. aastal ja läks ajalukku selle esimese võitjana. Nüüdsest konkursist kirjutas Helsingin Sanomates (19. IV) nimekas kriitik Hannu-Ilari Lampila, kes ütles, et ka tema kuulub nende hulka, kelle meelest Tehnikaülikooli meeskoor pidanuks I preemia saama. Ta kiidab ka Oulu meeskoori Pohjan Laulu esinemist, keda juhatab samuti Eestist pärit Mihkel Koldits.

Pärnu Kunstide Maja noorte meeskoor ja Pärnu Noortekoor osalesid Prahas (25.- 28. märtsil) konkursil "Young Prague 2010". Noorte meeskoor laulis end hõbediplomile poiste- ja noortemeeskooride kategoorias (kulddiplomit välja ei antud). Juhatasid Marika Pärk ja Evelin Mei. Pärnu Noortekoor, keda juhatas Anne Uusna, vääris hõbediplomi segakooride kategoorias, saades ka žürii eripreemia Veljo Tormise laulu "Küla kuuleb" esituse eest.

Tšehhis Olomoucis toimunud konkurss-festivalil "Musica Religiosa" (24.-28. märtsil) saavutas Tartu Poistekoor segakooride sarjas kuldmedali. Koori juhatasid Annelii Traks ja Undel Kokk. Tartu laulupoisid esinesid ka festivalikontserdil Olomouci Püha Mauritiuse kirikus.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: