Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Meestelaulu Selts korraldab Estonias emadepäeva kontserdi

Eesti Meestelaulu Selts korraldab traditsiooniliselt Estonia kontserdisaalis Tallinnas, aga ka mujal Eestis emadepäeva kontserte.
Eesti Meestelaulu Selts taasalgatas emadepäeva piduliku tähistamise Estonia kontserdisaalis 1989. aastal ja on hea seisnud mees- ja poistekooride esinemise eest sel päeval ka mujal Eestis.

Tänavusel kesksel kontserdil pühapäeval, 9. mail kell 17 Tallinnas on peaesinejateks Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor, Virumaa poistekoor ja Virumaa noorte meeskoor ning kaastegevad ansamblid "Kaunite kunstide kompanii" ja "Eesti Hääled". Kontserdi kunstiline juht on Eesti Rahvusmeeskoori koormeister Andrus Siimon.

Emadepäeva kontserdil peab tervituskõne Eesti Vabariigi president ning kuulutatakse välja "Aasta ema". Kontserdist teevad otseülekande Eesti Televisioon ja Klassikaraadio.

Kavas Estonias kõlavad Konstantin Türnpu "Meil aiaäärne tänavas", Robert Theodor Hanseni "Ema süda", Miina Härma "Ei saa mitte vaiki olla", Alo Mattiiseni "Emale" ja mitmed teised Thomas Morley, Cyrillus Kreegi, Villem Kapi, Alo Ritsingu, Jaan Pehki, Kadri Vooranna laulud, loetakse ette Eesti Meestelaulu Seltsi tervitus meie kõigile emadele. Koore juhatavad Andrus Siimon ja Elo Üleoja, kava juhib näitleja Martin Veinmann.

Meestelaulu Seltsi toetusel, aga ka omal algatusel on mees-, poiste- ja lastekoorid ning ansamblid ja stuudiod alates juba 6. maist kuni tänaseni korraldanud emadepäevale pühendatud kontserte kõikjal üle Eesti - Saaremaa emadele Saaremaa meeskoor SÜM ja Saaremaa Ühisgümnaasiumi poistekoor Kratid; Jõgeval Jõgeva meeskoor Mehis ja Jõgeva Noorte meeskoor; Põlvas Põlvamaa poistekoor ja Moostes Põlvamaa meeskoor; Tartus Tartu Akadeemiline meeskoor, Haaslava meeskoor ja Kunstigümnaasiumi poistekoor; Ida-Virumaal meeskoor Kaevur ja Kuivajõe meeskoor; Sauel Saue poistekoor, Pärnus Kuninga tänava Põhikooli poiste- ja noorte meeskoor ja Lüdigi-nimeline meeskoor jmt. Kõik tublid dirigendid nende kooride ees jäävad siin nimetamata. Tallinna Poistekoori ettevalmistuskoorid Primo ja Secundo koos Tallinna Reaalkooli laulustuudio tüdrukutega andsid eile esmakordse ühiskontserdi Rotermanni keskuse klaassaalis, juhatasid Angelika Kadarik, Heli Roos ja Tiina Malkov.

Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinna meeskoor koos Soome meeskooriga Kelot annab kontserdi Tamperes, austades sellega meie põhjanaabrite emasid.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: