Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Telekomi väikeaktsionärid tahavad TeliaSoneralt 28 miljonit

{{1279697580000 | amCalendar}}
Eesti Telekomi endised väikeaktsionärid loodavad TeliaSoneralt saada sundülevõetud aktsiate eest täiendava hüvitisena ligi 28 miljonit krooni ning selle nõudmisega liitumiseks on neil aega 30. juulini.
Vastavalt esialgsele analüüsile oli Eesti Telekomi aktsia õiglane väärtus vähemalt 20 krooni aktsia kohta rohkem kui TeliaSonera makstud hüvitis. TeliaSonera makstud hind tugines turuvapustuse ja likviidsuskriisi tingimustes vähenenud aktsia hinnale, mis ei kajastanud õiglaselt Eesti Telekomi väärtust, ütles endisi väikeaktsionäre esindav advokaadibüroo Sorainen partner Reimo Hammerberg.

"Eestis tähistab see uut ajajärku investorite ühises kaitses. On väga oluline, et piisav arv aktsionäre ühineks hagiga, vastasel korral see hea algatus ei jõustu. Need aktsionärid, kes praegu rahaliselt panustavad, saavad eduka tulemuse puhul ka suurema hüvitise," kinnitas Hammerberg.

Kohus andis Eesti Telekomi endistele aktsionäridele 30. juulini aega tasuda õigusabikulude katteks 300 000 krooni kohtu deposiiti. Juhul, kui kohus otsustab, et TeliaSonera peab maksma lisahüvitist, siis seaduse järgi peaks üldjuhul jääma TeliaSonera kanda ka seotud kulud.

"Potentsiaalne täiendav hüvitis on esmase analüüsi kohaselt kokku ligi 28 miljonit krooni. Selline summa peaks olema piisav motivatsioon väikeaktsionäridele edasi tegutseda," ütles Kawe Kapitali juhatuse liige Kristjan Hänni, kelle taotlusel kohus määras Eesti Telekomi aktsiate eest õiglast hüvitist soovivate endiste väikeaktsionäride esindajaks advokaadibüroo Sorainen.

Advokaadibüroo Sorainen saadab Nasdaq OMX-i abiga endistele väikeaktsionäridele detailse selgituse ja juhised, kuidas taotlusega liituda. Aktsionäridele saadetud kiri on kättesaadav aadressilt http://www.sorainen.com/legal/vaikeaktsionaride-uhine-taotlus.2010-07-19.esr.reimoh.kristjanh.pdf  ning samuti peaks see jõudma aktsionäride postkastidesse nädala teises pooles.

Täpsustava informatsiooni saamiseks palutakse väikeaktsionäridel võtta ühendust Reimo Hammerbergiga ([email protected], tel 6 400 900) või Kristjan Hänniga ([email protected], tel 6 651 703).

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: