X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Küberründaja ei pääse miljonite maksmisest

Eesti ettevõtete vastu küberrünnakuid korraldanud mehe vanglakaristus ja temalt üle 6,5 miljoni krooni väljamõistmine jäid jõusse, sest riigikohus ei võtnud tema süüasja arutusele.

Kuna riigikohus vandeadvokaat Leelo Viili kaebust ei aruta, siis jäi jõusse Artur Boikole (45) arvutikahjurluse eest määratud kahe aasta ja seitsme kuu pikkune vangistus.

Samuti peab Boiko hüvitama AS IF Eesti Kindlustusele 5 112 782 krooni, telekommunikatsioonifirmale Starman 1 429 229 krooni ja 30 senti ning AS-ile Elion 18 300 krooni.

Küberrünnakutes kannatanud Microlink Eesti AS ja portaal Delfi Boiko vastu tsiviilhagi ei esitanud.

Harju maakohus mõistis Boikole sama karistuse, mida nõudis talle kohtuvaidluses Põhja ringkonnaprokurör Tambet Grauberg.   Hiljem jättis maakohtu otsuse muutmata ka Tallinna ringkonnakohus.
 
Süüdistuse järgi korraldas Boiko 2004. aasta juulis Microlink Eesti AS-i vastu küberrünnaku. Boiko käivitas arvutiprogrammi, mis pommitas Microlinki tuhandete päringutega, mis kahjustasid oluliselt firma tegevust.

Samasuguseid küberrünnakuid korraldas Boiko erinevatel aegadel ja motiividel ka Delfi portaali, telekommunikatsioonifirma Starman ja AS IF Eesti Kindlustus vastu ning viimase vastu suunatud rünnakud mõjutasid ka politseiameti ning registrite ja infosüsteemide keskuse servereid.

Boiko ei ole end kuritegudes süüdi tunnistanud.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: