Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestikeelne Vikipeedia sai kaheksa-aastaseks

Eestikeelne vaba veebientsüklopeedia Vikipeedia sai eile kaheksa-aastaseks, mida vikipedistid tähistasid läinud nädalavahetusel Valgamaal Puka vallas Kuigatsi külas peetud suvepäevadel.
Kuigatsi küla lähedal oli ajalooliselt Viki küla, mille territoorium kuulub nüüd Kuigatsi alla. Alles on Viki talu, üritus toimus aga Kuigatsi raamatukogus.

Vikipeedia enda andmeil sai eestikeelne versioon alguse 24. augustil 2002 ja selles on praegu 77 529 lehekülge, mida võib pidada artikliteks. Esimese artikli "Viki" autor oli prantslane.

"Seda [Vikipeediat] iseloomustab väga stabiilne kasv, väike tegijate ring ning üsna kõrge artiklite hulk võrrelduna eesti keele kõnelejate arvuga. Näiteks 2010. aasta augusti seisuga on artiklite arv lätikeelses Vikipeedias 2,6 korda väiksem ja leedukeelses Vikipeedias ainult poolteist korda suurem," on veebientsüklopeedias kirjas.

Kui päris alguses ei olnud eestikeelsel Vikipeedial õieti kasutajaid ja uute artiklite teke oli väga aeglane, siis see kiirenes oluliselt esimeste eestlaste liitumisel 2003. aasta keskpaigas. Tänase kasvutemponi, mis on umbes 1000 uut artiklit kuus, jõuti tegijate sõnul 2006. aastal ja sellest ajast alates on see püsinud suuresti muutumatuna.

"Suvepäevadel pälvisid suuremat tähelepanu kaks tulevast projekti," rääkis ERR-i uudisteportaalile vikipedist Ivo Kruusamägi. "Esiteks juba sellel sügisel kavas olev "Vikipeedia koolides", mille raames viiakse läbi uuring Vikipeedia kasutamise kohta õpilaste ja õpetajate seas ning peetakse loenguid. Teiseks sai aga mõtteid kogutud eestikeelse Vikisõnastiku arendamiseks."

Eestikeelse Vikipeedia administraatori Teele Vaalma sõnul taheti sellist uuringut juba ammu teha ja nüüd on tänu MTÜ-le selleks ka rahalisi vahendeid.

Samuti arutati praegu toimuva pildikogumisaktsiooni Vikipeedia:HELP võimalikke edasiarendusi. Seda korraldav Ivo Kruusamägi rääkis, et kuigi Vikipeedias on lisaks tekstidele ka arvukalt pilte, on neid siiski mitmetes valdkondades üsna kesiselt. Selle parandamiseks tuleks aga leida täiendavaid võimalusi fotograafiahuviliste inimeste kaasamiseks Vikipeedia arendamisse.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: