X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Noorte kunstikriitikute sõpruskond avas Tartus biennaali

Eesti noorte kunstikriitikute sõpruskond Artishok, kes kirjutab oma blogisse artikleid, teeb kunstiraadiot ja -televisiooni ning koordineerib Artishoki tütarprojekte, avas täna Tartu Kunstimajas Teise Artishoki Biennaali.
Kunstišokeerijate blogi idee sai alguse viis aastat tagasi, kui noortele kriitikutele tundus, et spordi- ja reklaamilehekülgede laienemine ajalehtedes ei võimalda enam parajas mahus kunstikriitikat avaldada. Praeguseks on blogis aktiivseid kirjutajaid ligi 15, täpset arvu ei oska tegijad ka ise öelda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna me oleme täiesti non-profit, artiklite eest ei maksta isegi mitte midagi sümboolset, siis see tähendab seda, et kui on muud kiiremad asjad, siis mõni autor kaob pikemaks ajaks ära ja tegeleb muude asjadega," kirjeldas Artishoki algataja Maarin Mürk.

Kunstikriitik Indrek Grigor võrdleb Artishoki tõsise meediakontserniga. "Lisaks sellele, et meil on kirjutajate  kogukond, on meil oma raadio ja oma televisioon ehk Artishok TV, mis annab kunstisaateid eetrisse. Artishok lihtsalt kasutab ära labaseid võimalusi, mida internet meile võimaldab, et teha oma asja," rääkis Grigor.

Artishok ei laiene ainult blogina. Täna avati Tartu Kunstimajas biennaal, kus iga päev on üleval ühe kunstniku töö ning kümme sellekohast kriitikat.

Artishoki biennaali kuraator Kati Ilves tõi välja, et kui tavaliselt saab üks kunstnik, eriti kui on tegemist noore inimesega, oma ühele tööle või näituseprojektile 1-2 tagasisidet ehk artiklit, siis praegusel juhul reageerivad ühele tööle kümme kriitikut.

Artishoki biennaalil esimese kunstnikuna üles astuv Merike Estna kiidab Artishoki kooslust. "Seal on võimalik avaldada arvamust, ilma et sa töötaksid kellegi heaks ja see on otsene ja aus," lausus ta.

Artishoki biennaal on osa Tartus käimas olevast Eclektika festivalist, biennaal kestab Tartu Kunstimaja kõigis galeriides 11. septembrini.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: