Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta parim naiskoor on Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor

Eesti Naislaulu Seltsi juhatuse otsusel valiti Aasta naiskooriks Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor.
Ülikooli naiskoori kunstilise käekäigu eest vastutavad peadirigendina Triin Koch ning koormeistrina Ene Ahven.

Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor on juba 65 aastat pidevalt tegutsenud kontsertkoor. Koori esimeseks dirigendiks oli selle asutajana Richard Ritsing. Kõige kauem, aastail 1963 - 2005 oli naiskoori peadirigent Vaike Uibopuu. 2005. aastast seisab koori ees Vaike Uibopuu ja Kuno Arengu õpilane Triin Koch.

Koor on valinud oma juubeliaastail endale ka auliikmeid. 2005. aastast on auliikmed helilooja Ester Mägi, kelle autoriplaadi koor välja andis, ning helirežissöör Maido Maadik selle salvestajana. Tänavu valiti auliikmeks Vaike Uibopuu.

Eesti Naislaulu Selts kuulutas Aasta naiskoori 2010 välja uue hooaja teabepäeval ning pidulikul kontserdil tunnustati austava tiitliga Tartu Ülikooli akadeemilist naiskoori.

Koor võitis tiitli eelmise sündmusterohke hooajaga, mille sisse jäi nii edukas osavõtt Edvard Griegi nime kandvast rhvusvahelisest konkursist Norras Bergenis kui ka meeldejääv juubeli tähistamine kevadel. Eraldi mainiti häälekandja U-Duur ja CD/DVD väljaandmist.

2003. aastal valis Eesti Kooriühing Triin Kochi Aasta nooreks dirigendiks ja 2009. aastal Aasta dirigendiks. Järgmisel aastal toimuval noorte laulu- ja tantsupeol "Maa ja ilm" on ta neidudekooride liigijuht.

Ülikooli naiskoori esimeseks preemiaesinemiseks on ülesastumine isadepäeva kontserdil Estonia kontserdisaalis.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: