Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kannatanu tahab Janel Raabi karistuse karmistamist

Kannatanu nõuab Tallinna ringkonnakohtult mullu sügisel kaks vaegkuuljast ratturit surnuks sõitnud Janel Raabi karistuse karmistamist ning temalt suure kahjutasu väljamõistmist.
Kannatanu esindaja Raul Ainla tahab Raabile (26) rangemat karistust ning temalt varalise ja mitte varalise kahju väljamõistmist summas 1 011 350 krooni.

Raabi kaitsja vandeadvokaat Andres Simson seevastu taotleb oma kaitsealuse karistuse kergendamist ning leiab, et kannatanu tsiviilhagi varalise kahju nõuetes tuleks jätta rahuldamata ning moraalse kahju nõuetes üldse läbivaatamata.

Juulis mõistis Pärnu maakohus Raabi süüdi liiklusnõuete rikkumisega ettevaatamatusest kahe inimese surma põhjustamises ning määras talle reaalse viieaastase vanglakaristuse, mida ta pidi asuma kandma otsuse jõustumisel.

Lisakaristusena võttis kohus Raabilt kolmeks aastaks ära mootorsõiduki juhtimise õiguse, mis laieneb kogu karistuse kandmise ajale ja kolmele aastale peale vangistusest vabanemist.

Raabilt mõisteti välja menetluskulude ja asitõendi hoiukulude katteks üle 47 000 krooni ning kannatanute tsiviilhagide katteks kokku 22 350 krooni varalise kahju katteks ja kummagi kannatanu kasuks 200 000 krooni moraalse kahju eest.

Kohtuotsuse jõustumiseni 396 000 krooni suuruse kautsjoni vastu vabaduses viibinud Raap vahistati aga 9. septembril, kuna ta osales Pärnus ühes baarikakluses, mille suhtes alustati kriminaaluurimist.

Traagiliste tagajärgedega liiklusõnnetus juhtus mullu 5. septembril kell 17.51 Tallinna-Ikla-Pärnu maantee 135. kilomeetril, kus Raabi juhitud Toyota Yaris kaldus vastassuunavööndisse ja sõitis otsa teeveerel sõitnud ratturitele.

Auto alla jäid jalgrattamatkalt naasnud vaegkuuljatest abielupaar Elise (24) ja Ragnar (26). Mees suri saadud vigastuste tõttu kohapeal ning naine suri samal õhtul haiglas.
 
Lääne ringkonnaprokuratuuri kinnitusel tuvastas ekspertiis Raabi organismist psühhotroopse aine GHB tarvitamise jälgi ning neli päeva pärast õnnetust ta vahistati.

Mõni kuu hiljem vabastas kohus Raabi vahi alt 396 000 krooni suuruse kautsjoni vastu.

Tallinna ringkonnakohus arutab Raabi kriminaalasja teisipäeval.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: