Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Urmas Sisaski muusika kõlas Soomes ja Saksamaal

Helilooja Urmas Sisaski teoste viimased ettekanded on toimunud Soomes ja eile veel Saksamaal.
31. oktoobril tuli 10. Helsingi Bachi nädala programmis ettekandele Urmas Sisaski Missa nr 5. See oli teose esmaesitus põhjanaabrite juures. On huvitav, et iga viie aasta tagant toimuvat Bachi nädalat korraldavad Helsingi Toomkirikus kaks Soome noortekoori, poistekoor Cantores Minores ning Helsingi katedraali poiste ja noormeeste koor. 

Urmas Sisaski seitsmeosalise Missa nr 5 "Chateau Rocher" (2008) kandsid ette Püha Miikaeli poistekoor Tallinnast ja Tartu poistekoor, kontratenori ning baritoni partii esitajana Taniel Kirikal ja meie kammerorkester Collegium Consonante. Dirigeeris Lehari Kaustel. Autor viibis kohal. Kavas sel õhtul oli ka veel Johann Sebastian Bachi muusikat ning kaasa tegemas teisigi eesti muusikuid.   

Helsingi Bachi nädala patrooniks on Soome Vabariigi president Tarja Halonen. Festivali kunstiliseks juhiks on dirigent Hannu Norjanen.

Eile õhtul toimus Saksamaal aga üritus, mille korraldas Saksa-Eesti Selts Karlsruhes, et koguda vahendeid oma järgmiste stipendiaatide toetuseks. Kontsert toimus Karlsruhe Kõrgema Muusikakooli tiiva all Karlsruhe Gottesaue lossi Velte-Saalis.

Kammerkavas pealkirja all "Peegel peeglis" ("Spiegel im Spiegel". Musik aus Estland) esitati kolme eesti helilooja teoseid, kel on tänavu tähtpäev - Arvo Pärdi 75. sünnipäev, Lepo Sumera 60. sünniaastapäev ning Urmas Sisaski 50. sünnipäev. Urmas Sisask oli kontserdil ka ise kohal ning juba neljapäevast proovides kaasa löönud. Esitajaiks olid Karlsruhe Kõrgema Muusikakooli õppejõud ja üliõpilased, sh Kalle, Piret ja Liisa Randalu, Toomas Vana ning Mihkel Peäske Tallinnast.

Urmas Sisaski loomingust mängiti pala "Vähk" flöödile ja kitarrile tsüklist "Nüüdisaegne zodiaak" (esitasid Mihkel Peäske ja Boris Björn Bagger), 4 osa tsüklist "Spiraalne sümfoonia" 2 klaverile (Fany Solter ja Eva-Maria Rickert), "Unistuse" ja "Lüüra" esitas klaveril Maia Sepp, helilooja Urmas Sisask mängis ise oma klaveripalad "Rõõm udus" ja "Kassiopeia". Kontsert lõppes Lepo Sumera teosega "Mäng 10-le".

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: