Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Õpetajad ja õpilased õppisid Narvas multifilme tegema

Sadakond kooliõpetajat ja õpilast õppisid täna Narvas looduseteemaliste multifilmide tegemist.
Aleksei Turovski ja Uudo Timmiga koos veedetud hommikupoolik Narva jõe ümbruse loodust vaadeldes andis ainet looduseteemalise multifilmi tegemiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Film räägib ühest kuusest, kes jõulude ajal metsast koju tuuakse. Siis on ta rõõmus, aga hiljem, kui ta prügimäele viiakse, on ta juba kurb," tutvustas Kiviõli 1. keskkooli õpetaja Aili Rohtla.

Multifilmi tegemine on põnev nii õpetajatele kui ka õpilastele ja tegemine on võib-olla isegi huvitavam kui vaatamine.

"Ma pole varem neid teinud ja vaatamisest olen välja kasvanud," ütles Illuka põhikooli õpilane Ragnar.

Nukufilmi lastestuudio on koos Tiigrihüppe sihtasutusega juba mitu aastat koolitanud õpetajaid, kuidas animatsiooni tundide elavdamiseks kasutada.

"See on tegelikult nii poiste kui ka tüdrukute jaoks põnevam ja mis on animatsiooni puhul hea - selle taha saab peita teisi ülesandeid," selgitas Nukufilmi lastestuudio juhataja Katrin Kuusik.

Õpetajate ja õpilaste jaoks peideti täna animatsioonifilmi tegemise taha Narva jõe äärse looduse tundmaõppimine. Sügavam kiht on aga sellel veel - looduse tundmaõppimine ühendab eesti- ja venekeelsete koolide õpetajaid, leiavad projekti "Loodus õpetab õpetajat" läbiviijad mittetulundusühingust Ökokratt ja Nukufilmi lastestuudiost.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: