Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta keskkonnategijaks valiti Evelin Ilves

{{1294303320000 | amCalendar}}
Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) valis 2010. aasta keskkonnategijaks Evelin Ilves, keskkonnakirve tiitel läks Juhan Partsile ja Tallinna kommunaalametile.
Evelin Ilves pälvis tiitli selle eest, et juhtis aasta jooksul aktiivselt tähelepanu ebatervislikele lisaainetele toidus ning propageeris mahetoodangut.

EKO liikmete hinnangul jagavad tiitlit "Keskkonnakirves 2010" majandusminister Juhan Parts ettepaneku eest jätkata põlevkivi kaevandamist suures mahus ka tulevikus ning Tallinna kommunaalamet keskkonnavaenuliku transpordipoliitika elluviimise eest.

"Nii keskkonna kui kohalike elanike tervise huvides on, et põlevkivi kaevandusmahude vähendamist hakataks planeerima avalikust kaasates. Partsi plaan eirata juba riikliku põlevkivi arengukavaga paika pandud piiranguid ja kaevandamismahte hoopis suurendada on enam kui kahetsusväärne," ütles Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Jüri-Ott Salm.

Juhan Parts ütles seepeale, et kõik Eestis tarbivad igapäevaselt elektrit ja naftatooteid. "On küüniline ja silmakirjalik öelda, et nende tootmine siin on väga paha, las seda teevad teised kusagil mujal, meie ainult tarbime ja sõltume teistest ja sööme mahetoitu," märkis Parts.

Partsi hinnangul tuleb hoopis tegeleda sellega, et energiat kasutataks säästlikumalt. "Selleks rahastab riik praegu ulatuslikult nii korterelamute kui avalike hoonete kordategemist," tõi ta välja.

Evelin Ilvesele pakkusid keskkonnateo valimisel konkurentsi Riigikontroll pikaajalise ja professionaalne töö eest keskkonnaauditite vallas; Saare, Hiiu, Lääne ja Pärnu maavalitsused tuuleenergeetika teemaplaneeringu algatamise eest ning viimasel aastal kiiresti arenema hakanud kohalikud mahetoiduvõrgustikud, mille kaudu saavad väiketalunikud toodangut
turustada ja linlased mahetoitu süüa.

Keskkonnakirve tiitlile kandideerisid ka keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, kes ei seisa EKO hinnangul negatiivse keskkonnamõju vähendamise eest, vaid protsessib Euroopa Komisjoniga kasvuhoonegaaside heitkoguste pärast ning kohalikud omavalitsused nagu Varbla ja Kõue vald, kes on hoolimatult suhtunud ehitamisse kaitsealal ja selle järelevalvesse.

EKO valib keskkonnateo ja keskkonnakirve tiitleid välja seitsmendat aastat.

Toimetaja: Katrin Jüriso

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: