Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uudelepp: valimisdebatt peaks olema kollektiivne tööintervjuu

Rahvas peaks oma kõrgema võimu kandja rolli tõsisemalt võtma ning valimiseelset aega kasutama kollektiivse tööintervjuuna valimaks uued parlamendisaadikut, leiab poliitikauuringute keskuses Praxis töötav Annika Uudelepp.
Uudelepp märkis ETV saates "Foorum", et riigikogu valimistel rahvas justkui võtab saadikuid tööle.

"Ehk see, mis toimub enne valimispäeva, on kui kollektiivne tööintervjuu. Kui seda nii võtta, siis kas inimene võtaks ülemusena tööle inimese ainult plakati põhjal või küsiks mõne küsimuse, püüaks aru saada, mis inimese väärtused on," selgitas ta.

Uudelepp märkis, et praegu on valimiskampaania puhul tegu on alles loosungitega ja temale kui teadlikule valijale ja poliitikauurijale ei ütle need mitte midagi.

"Mina tahan vaadata platvormide sisu, kuulata sisukat debatti. Tahan teada, kuidas üks või teine erakond vastab Eesti ühiskonna ees seisvatele väljakutsetele," lausus ta.

Uudelepa sõnul on väga oluline, kuidas kuidas seada valimistel üles peateemad, sest erakonnad soovivad ise omale meelepäraseid teemasid tõstatada. "Sageli ei pruugi need küsimused olla võtmeküsimused."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: