X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu ja Tallinna Ülikoolide nimetüli edasiarendus

Eesti suurimate kõrgkoolide nimevaidlus jõudis eile uuele tasemele, kui Tartu Ülikooli rektor lasi kinni panna Tallinna Ülikooli veebikeskkonna, mille nimi on tema hinnangul liiga sarnane Tartu omaga, kirjutab Postimees.

Kõrgkoolide tüli on tekkinud sellest, et Tartu Ülikooli rektorile Jaak Aaviksoole ei meeldinud Tallinna Ülikooli kodulehe aadress, kuna Tartu Ülikooli veebilühend on "ut" ja Tallinna Ülikooli oma "tu". Aaviksoo leidis, et see sarnasus kahjustab tema juhitavat kooli.

Märtsi lõpus saatis Aaviksoo domeeni .ee administraatorile Endel Lippmaale avalduse, milles nõudis, et kodulehekülg www.tu.ee tuleb kinni panna. Lippmaa, kes on selle Eesti levinuima virtuaalkeskkonna tööküsimuste ainuotsustaja, tegigi seda. Lippmaa sõnul ei luba rahvusvahelised kokkulepped kahetähelise domeeninime peegelpilti, nagu on Tallinna Ülikoolil.


Tallinna Ülikool sai kodulehe sulgemisega ligi 100 000 krooni kahju, sest on tehtud reklaami, sisseastuja ajaleht ja teatmik ning on tellitud kõikvõimalikke dokumente. Kõigil neil oli viide aadressile www.tu.ee, mis enam ei toimi.

EENeti töötaja Ave Ploomipuu sõnul on juhtum pretsedent: varem ei ole juhtunud, et administraator sulgeb kodulehe, mille EENet on registreerinud.

-Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: