Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kütusefirma ostab Rakvere raudteejaama

Eile otsustas Rakvere linnavalitsus eelläbirääkimistega pakkumise tulemusel müüa Jaama puiestee 6a raudteejaama kinnistu 460 000  krooni eest OÜ-le Telfer Grupp, kes rajab sinna oma peakorteri.

"See on meile logistiliselt õige koht, sinna saavad ka bensiiniveokid ligi," ütles Rakvere raudteejaama kohta Telfer Grupi juhataja Viktor Kljain ja lisas, et näiteks kesklinn firmale ei sobikski. "Sada protsenti meie kaubast tuleb Rakvere terminaali,"väitis Kljain.

Telfer Grupp tegeleb kütuste jae- ja hulgimüügiga ning firmal on tanklad Kadrinas, Huljal ja Ida-Virumaal Koogus. Ka praegu asub ettevõtte kontor Rakveres Jaama tänavas raudteejaama lähedal, kuid seni on Telfer Grupp kasutanud rendipindasid.

Enne sissekolimist renoveerib ettevõte raudteejaama sisemuse sobivaks. Kljain märkis, et maja on ehitatud kestma ja välistöid seetõttu eriti teha pole vaja. Praegune Rakvere raudteejaam ehitati pärast Teist maailmasõda vana jaamahoone asemele, mille Punaarmee lennuvägi 1944. aasta septembris puruks pommitas. Hoonealune pind on 470 m2 ja kinnistu pindala 1772 m2.

Kinnistu võõrandamise üheks peamiseks tingimuseks on see, et pärast ostmist 15 aasta jooksul müüakse jaamahoones rongipileteid, reisijate käsutuses on ootesaal ning kinnistu territoorium on avalikus kasutuses, sealhulgas avatud ühistranspordi jaoks. Samuti peab ostja renoveerima kogu raudteejaamahoone hiljemalt 1. novembriks 2006. Tingimuste rikkumise korral on linnal õigus nõuda pool miljonit krooni leppetrahvi.

Telfer Grupp kavatseb jaamahoonesse ehitada peale kontoriruumide toitlustuskoha, tasulise WC ja võimalik, et ka mõned majutuskohad.

Viktor Kljaini sõnul pole firma eesmärgiks raudteejaama hoonega palju raha teenida, selle pidamine peab ennast vaid majanduslikult õigustama.

Virumaa Teataja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: