Endine Vanemuise direktor suundub tööle haridusministeeriumisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tänasest asub Vanemuise teatri endine direktor Jaak Viller tööle Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhatajana.

Jaak Viller on sündinud 1949. aastal. Ta lõpetas 1967. aastal Tartu 5. Keskkooli. Seejärel asus Viller õppima Tartu Riikliku Ülikooli ajaloo-keeleteaduskonda vene filoloogia osakonda, mille lõpetas 1973. Aastal 2004 kaitses Jaak Viller Tartu Ülikoolis oma magistritöö
"Teatriorganisatsioon Eestis XX sajandi II poolel".

Jaak Viller on töötanud nii Vanemuise kui ka Estonia teatri direktorina, samuti olnud tööl kultuuriministri asetäitjana. Viimastel aastatel oli Viller kirjastuste ILO ja Sünnimaa projektijuht.

Vabariigi Valitsuse seaduse kohaselt on keelepoliitika Haridus- ja Teadusministeeriumi valitsemisalas. Riigi keelepoliitika tegevuse eesmärk tagada keelepoliitika sihipärane ja efektiivne areng, selle rakendamist ja arengut tagavate õigusaktide süsteemi loomine, korraldamiseks eraldatava raha ning vara sihipärane ning efektiivne kasutamine ning avalikkuse teadlikkus keelepoliitika alal toimuvast.

Keelevaldkonna kolm olulisemat suunda on eesti keel Eestis, eesti keele välisõpe ja võõrkeelepoliitika.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: