Selgusid kooliteatrifestivali ja Propaganda 2006 võitjad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rakveres auhinnati pühapäeval lõppenud 25. kooliteatrite festivali ja filmifestivali "Propaganda 2006" parimaid.
Grand Prix võitis Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium lavakavaga Anton Tšehhovi ja vene romansside ainetel (lavastaja Lembit Peterson), teatasid festivali korraldajad.

Parima etenduse auhinna laureaatideks on Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel oma etendusega Paul Reiseri näidendi "Tosinakesi" ainetel ja Narva Laste Loomemaja teater "16 tuba" Mihhail Gindini ja Vladimir Sinakevitši etendusega "Kaks päikest".

Parimaks meesosatäitjaks tunnistati Kristjan Üksküla Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist ning parimaks näisosatäitjaks Katja Dipulina Rakvere Vene Gümnaasiumist. Parim juhendaja oli Aili Teedla Rakvere Gümnaasiumi Teatriansamblist.

Lisaks jagati eripreemiaid. Trupipreemia pälvis Tallinna 32. keskkooli trupp Tunderakk etendusega "Valentinipäev" ning poeesiapreemia sai Vastseliina noorte näitetrupp luuleetendusega "MUSTJALG". Parimaks meeskõrvalosaliseks tunnistati Taavet Niller Rakvere Gümnaasiumi Teatriansamblist ning parimaks naiskõrvalosaliseks Ragne Veensalu Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist. Anti ka välja koomikupreemia, mille sai Aliina Astrova samuti Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist.

Filmifestivalil valiti parimaks filmiks "Mütomaan", mille autorid on Janno Jürgens ja Eik Lattu. Parima näitleja auhind läks Mikk Jürjensile filmides "Päikese radadel" ja "Ajastu ahistavad asjad".

Parima tehnilise ja kunstilise teostuse eest premeeriti Alvar Kõre filmi "Mr. Save Kill" ning parima loo ja atmosfääriga teoseks tunnistati Mikk Jürjensi "Ajastu ahistavad asjad".

Kohapeal valminud filmide konkursil valiti parimaks filmiks "No offence".

Kooliteater 2006 ja Propaganda 2006 festivalidel osales ligi 450 noort.

Toimetaja: Kaisa Kaer

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: