Eesti Post annab välja postmargi Eesti kondiitritööstus 200

Eesti Post annab neljapäeval välja postmargi Eesti kondiitritööstus 200, mis on pühendatud Eesti ühe vanima tööstusharu 200. aastapäevale.

Margi siseriikliku nominaaliga 4.40 kujundas kunstnik Indrek Ilves. Uue postmargi esimese päeva tembeldus toimub 18. mail kell 07.30 - 12.30 ja 15.30 - 20.00 peapostkontoris Narva mnt 1, vahepealsel ajal Pikk tn 16, teatas Eest Post.

Tallinna rae dokumentides on aastal 1806 esmakordselt mainitud šveitsi päritolu suhkrupagar Lorenz Cavietzelit, kui ta sai loa hakata tegutsema oma erialal tänase asukohaga Pikk tänav 16. Kuulsaks tegi selle ettevõtte baltisaksa perekond Stude eelkõige oma käsitsi valmistatud eksklusiivsete šokolaadikompvekkide ja martsipanikujukestega.

20.sajandi algul lisandus hulgaliselt uusi maiustustevalmistajaid. Neist tähtsamad olid aktsiaselts Kawe, Brandmanni, Ginovkeri ja Klaussoni kondiitritööstused ning OÜ Riola. 1940. aasta riigistamise ja mitmete ühendamiste tulemusena oli 1962. aastaks Eestisse jäänud vaid üks maiustustetootja - kondiitritoodete vabrik Kalev.

Toimetaja: Andrus Allika

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: