Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu linn renoveerib ajaloolise mudaravila

Pärnu linn renoveerib 1927. aastal ehitatud ning tänavu kultuuri kasutusse antud mudaravila, kultuuriminister lubas sellele ka riigi toetust.

Pärnu mudaravilat kasutati viimati sihtotstarbeliselt möödunud suvel, vahendas Aktuaalne kaamera. Majutusvõimaluse puudumise tõttu ei vastas see tänapäevase taastusravi nõuetele.

Seetõttu otsustasid Pärnu linnavõimud anda muinsuskaitsealune maja kultuuri kasutusse. Kogu suve käis mudaravilas pidev kultuuriline tegevus. Nüüd ollakse veendunud, et kultuuritemplina on majal tulevikku.

"Kõik need mõtted, mis meil olid olemas, osutusid õigeteks ja see annab meile tugevat julgust edaspidiseks tegevuseks. Ja väga tahaks loota, et see maja saab järjest funktsioone juurde, siin on huvilisi, kes on soovinud teha siin nii tantsuteatrit kui klaverikoole, samamoodi kindlasti jätkub näitusetegevus ja kontserditegevus, ütles Pärnu linnavalitsuse kultuuriosakonna kaunite kunstide peaspetsialist Alar Raudoja.

"Et toimimise variant tuleks üsna üksikasjalikult läbi mõelda, et see hoone ei jääks kultuuriobjektina selliseks kilbiks lihtsalt linnale kaela, et see oleks töötav objekt, mis on kõigile kasulik, kõigile vajalik. Ja loomulikult riik lööb selles kõiges kaasa," ütles kultuuriminister Raivo Palmaru.

Toimetaja: Laura Raus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: