Saarso: roheline maailmavaade on uute lahenduste otsimine ({{commentsTotal}})

Projekti Eesti Antarktika Ekspeditsioon juht Mart Saarso leiab, et roheline maailmavaade ei tähenda vaid looduse armastamist, vaid uute lahenduste otsimist ja teistmoodi elama hakkamist.

"Roheline maailmavaade ei ole see, et küll on armas lill, küll on ilus põõsas, kanneldame murumütsis ja laulame hardaid laule. Roheline maailmavaade on paratamatus ja see paratamatus tähendab seda, et me oleme sunnitud otsima uusi lahendusi," ütles Saarso ETV hommikuprogrammis Terevisioon.

Saarso ei pea teooriaid maailmalõpust utoopilisteks. "Kahejalgne, kes peab ennast looduse krooniks, on eriti viimase sajandiga, väga palju ära teinud selleks, et seda lõppu lähendada," lausus ta.

Saarso sõnul sõltub aga see, milline maailmalõpp saab olema, inimkonna käitumisest. "Kui me vaatame siin viimaseid uudiseid tuumakatsetustest, siis see lõhnab kiire, suhteliselt valutu lõpu järele, aga teine stsenaarium on aeglane ja väga valuline lõpp. Seda kõike me ju ka oma igapäevase elutegevusega tegelikult lähendame. Me paraku ei teadvusta ikkagi seda, et kõik need protsessid on väga suure inertsiga," arvas Saarso.

Võimaliku keskkonnakatastroofi edasi lükkamiseks ning ehk ka ära hoidmiseks tuleks Saarso sõnul piirata tarbimist. "Me raiskame, me rüüstame, me reostame - need on need kolm "r"-i mida tegelikult tuleks vältida," ütles ta.

Toimetaja: Berit NukaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: