Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei praak päästis tuntud kinnisvaraärimehe süüdistusest

Riigiprokuratuur lõpetas aastatepikkuse kriminaalasja ligi kahe miljoni krooni väljapetmises süüdistatud tuntud kinnisvaraärimehe suhtes aegumise tõttu, kuna ETV saate Pealtnägija andmetel ei suudetud tõestada, et ta hoidis tahtlikult uurimisest kõrvale.
Tunnistajad väidavad, et kinnisvarafirma Uus Maa praegune direktori asetäitja Aivo Hallist pettis 1993. aastal valenime all esinedes 22-lt kannatanult ligi kaks miljonit krooni, vahendab Pealtnägija, mis käsitleb toimunut põhjalikult kolmapäeval kell 20.05 algavas saates.

Ehkki kogutud tõendid näitasid, et Hallisti puhul oli kuriteo koosseis olemas, lõpetas riigiprokuratuur mullu detsembris 12 aastat väldanud kriminaalmenetluse aegumise tõttu,

Aivo Hallist kinnitas Pealtnägijale, et viibis uurimise all alusetult ning kannatanute süüdistused on alusetud ja faktidel mitte põhinevad.

Seitse aastat tagaotsitav olnud Hallist pääses süüdistusest, sest tuli pärast 2001. aastal Narva piiripunktis tabamist lagedale tavatu kaitsetaktikaga, väites mitte ainult, et on süütu, vaid ei teadnud üldse, et oli tagaotsitav. Kui politsei tema jänesehaake uuris, tegi Hallist samal ajal karjääri kinnisvaraäris, tõustes lihtsast maaklerist mitme sadadesse miljonitesse küündiva äriprojekti juhtkonda.

Ehkki mitu kannatanut tundis Hallistis ära kelmi, kes kasutas aastate eest varastatud passi ja Aivo Linnu valenime, läks uurimine luhta, sest selgus hämmastav tõsiasi, et politsei ei teinud seitsme aasta jooksul ühtegi tegelikku katset kahtlusalust leida. Nii võis 1995. aasta algul riigist lahkunud Hallist väita, et ei pagenud välismaale ja omakorda sellest johtuvalt tema väidetav kuritegu aegus.

Pealtnägija palvel materjaliga tutvunud õigusasjatundjate meelest on kannatanutel hea võimalus riiki hageda, sest ülestunnistus "praagi" kohta politsei jälitustöös seisab mustvalgel juhtiva riigiprokuröri Margus Kurmi allkirjastatud kriminaalasja lõpetamise määruses.

Toimetaja: Ott Ummelas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: